Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Roomster - Straż Miejska Czechowice-Dziedzice

W tym wpisie mam przyjemność zaprezentować Wam model radiowozu Skoda Roomster w malowaniu Straży Miejskiej z Czechowic-Dziedzic. Model ten wykonał na moje zamówienie kolega Piotrek z manufaktury Diecast Art. Pomysłodawcą modelu był zaś kolega Piotrek z minirajdy.minirally, który zakupił dla mnie modelik bazowy.
Pierwowzór modelu trafił do służby na przełomie 2007/2008 roku. Jest to samochód w wersji z trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,2l i mocy 70 KM. Miejsca na tylnej kanapie zostały przewidziane do przewozu osób bezdomnych, nietrzeźwych i ujętych w trakcie interwencji. W związku z tym kanapa została okryta łatwym do czyszczenia materiałem. Ponadto pomiędzy pierwszym i drugim rzędem siedzeń została zamontowana ścianka wykonana z pleksi i wzmocniona kratą, która ma zapewnić bezpieczeństwo strażnikom przy przewożeniu agresywnej osoby.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Straży Miejskiej z Czechowic-Dziedzic.
Bazą dla konwersji był udany modelik firmy Abrex. Zakres prac obejmował lakierowanie, naklejenie kalkomanii, przeróbkę wnętrza oraz dodanie relingów dachowych i belki ostrzegawczej. Świetna robota Piotrze! Dziękuję za kolejny unikatowy model!

4 komentarze:

 1. No tu się chłopak postarał, muszę przyznać ;)
  Model ładnie pomalowany, do tego równo nałożone kalki i fajnie dorobione detale. Jak w tekście wspomniałeś o kratce z tyłu, zaraz zacząłem jej szukać na zdjęciach modelu i znalazłem, a to duży plus.
  Gratuluję kolejnego unikatowego modelu w równie unikatowej kolekcji.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się Damianie! Piotrek postarał się i odtworzył ten model naprawdę bardzo wiernie ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Model naprawdę świetny. Nie sądzę by ktokolwiek miał jeszcze jeden egzemplarz tegoż pojazdu;) Twoja kolekcja Piotrze jest już unikatową na potężną skalę;)

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Szymonie za komentarz! Skoda jest jedyna w swoim rodzaju :D Za niedługo pokażę kolejne unikaty ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń