Obsługiwane przez usługę Blogger.

Moim hobby miniaturowe modele samochodów

Mam na imię Piotrek i modele samochodów w skali 1/43 zbieram od 2008 roku. Aktualnie w kolekcji mam ponad 240 modeli samochodów. Motoryzacją pasjonuję się od dziecka.

Moja kolekcja dzieli się na kilka "mini kolekcji". Jak na patriotę przystało najważniejszą część mojego zbioru stanowią samochody rodzimej produkcji oraz te wykorzystywane przez nasze służby mundurowe i ratownicze. Najbardziej interesują mnie radiowozy Milicji Obywatelskiej, Polskiej Policji oraz Straży Miejskiej. W najbliższym czasie zamierzam uzupełnić kolekcję o historyczne polskie autobusy oraz pojazdy Wojska Polskiego.

Ważną część w mojej kolekcji stanowią samochody, które odegrały znaczącą rolę w historii motoryzacji takie, jak Ford T, Fiat 500, VW Garbus, Mercedes 300 SL Gullwing, BMW 2002, Toyota Corolla i wiele innych. Nie mniej ważne są dla mnie także samochody produkowane w tzw. demoludach, które często można było spotkać na naszych drogach jak np. Dacia 1310, Skoda 100, Łada 1500, czy Zastava. Najmniejszy, ale bardzo ciekawy, zbiór to samochody znane z kultowych filmów i seriali (np. Bullitt, serii Bond'a, czy Starsky & Hutch).

Na blogu cromo.pl ,który serdecznie polecam, możecie przeczytać wywiad ze mną o mojej kolekcjonerskiej pasji:

Wywiad dla CROMO

Blog istnieje od 8.06.2015 roku. Zapoczątkował go wpis poświęcony miniaturze Forda T. Do lutego blog nosił nazwę Modele143.blog.pl.

Serdecznie zapraszam do wpisywania się do księgi gości!.

Brak komentarzy