Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent od kolegi z pracy - Modele Mercedesów z serii König Pilsener

Niedawno kolega z pracy - Piotr sprezentował mi trzy modele samochodów marki Mercedes, które kilkanaście lat temu w Niemczech otrzymał przy zakupu piwa König Pilsener. Serdecznie dziękuję!
W Niemczech dość często do zakupu piwa dodawane są upominki w postaci modeli samochodów. Najczęściej są to samochody ciężarowe w barwach producenta piwa, rzadziej samochody osobowe i motocykle.
Browar König Pilsener we współpracy z firmą Grell w 2001 lub 2002 roku wydał serię 3 modeli Mercedesów, które dodawano do zakupu piwa. W reklamę zaangażowany był znany niemiecki tenisista Boris Becker. Jak przekazał mi Piotr aby zebrać całą serię trzeba było nie tylko kupić odpowiednią liczbę butelek piwa, ale także być cierpliwym i czujnym. Modele bowiem wydawano seriami. Pierwszy ukazał się legendarny Mercedes-Benz 300SL, zwany Gullwing (Skrzydła Mewy). Następnie wydano aktualną wówczas wersję S-klasy, czyli Mercedes-Benz W220. Ostatnim modelem z serii był Mercedes-Benz SL500.
Mercedes-Benz 300 SL, czyli legendarny Gullwing produkowany był w latach 1954-1957. Historię tego samochodu przedstawiłem już na blogu przy okazji prezentacji modelu 300 SL firmy IXO dla wydawnictwa Altaya.
Drugim modelem jest Mercedes-Benz W220, czyli luksusowa S-klasa produkowana w latach 1998-2005.
Ostatnim modelem z serii jest sportowy roadster Mercedes-Benz SL 500. Jest to piąta generacja sportowych roadsterów Mercedesa oznaczona fabrycznym symbolem R230. W tej wersji samochód produkowany był do 2006 roku.
Prezentowane modele bardzo mnie cieszą. Przede wszystkim są w komplecie, a ponadto ich stan jest bardzo dobry. Nie bez znaczenia dla mnie jest także fakt iż wykonano je w skali 1/43. Z pewnością podarowane przez kolegę Piotra srebrne Mercedesy są ogromną ciekawostką w mojej kolekcji. 

9 komentarzy:

 1. Nie zachwycają ilością detali, ale nie o to tutaj chodzi. Takie „dodatki do…” to z perspektywy czasu ciekawe okazy kolekcjonerskie. Mają jakąś skalę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Zapomniałem o tym wspomnieć, ale są w skali 1/43 :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Znakomity Mercedes, który nam pokazujesz, każdy model to prawdziwa rozkosz, zwłaszcza legenda Wings of Seagull

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję SEAT PC! Zgadzam się - Gullwing to prawdziwa legenda!

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 3. Fajny gest kolegi, zawsze miło się robi gdy ktoś zauważa Twoje zaangażowanie i docenia je w taki sposób.

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Szymonie! W pełni się zgadzam ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 4. Całkiem przyjemne miniaturki. Najbardziej spodobała mi się ta najstarsza, bez otwieranych drzwi. Miło, że koledzy z pracy Cię wspierają w hobby ;D

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Damianie za komentarz! Coraz więcej osób wspiera mnie w moim hobby co jest dla mnie bardzo miłe!

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 5. Witaj Piotrze
  Super że masz takich kolegów, którzy cię wspierają w pasji, modeliki dołączane do tego piwa mi także się podobają choć są uproszczone to prezentują się super;-) mi się najbardziej podobają wszystkie trzy, każdy ma swój klimat zwłaszcza S-ka;-)
  Pozdrawiam;-)
  Hubert

  OdpowiedzUsuń