Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Octavia IV Kombi - Komenda Powiatowa Policji w Koninie

Bohaterem tego wpisu jest model radiowozu Skoda Octavia Kombi czwartej generacji w barwach Komendy Powiatowej Policji w Koninie. Miniatura ta została wykonana na moje zamówienie przez kolegę Marcina. Dziękuję!
Jesienią ubiegłego roku do służby w polskiej policji trafiły 32 egzemplarze radiowozów Skoda Octavia IV kombi w odmianie hybrydowej plug-in. Samochód napędza czterocylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1395 ccm połączony z jednostką elektryczną, który generuje moc 204 KM. Prędkość maksymalna samochodu w tej wersji to około 220 km/h. Zasięg pojazdu podczas jazdy na silniku elektrycznym wynosi około 65 km. 
Prezentowany model to konwersja, która bazuje na miniaturze firmy Norev. Bazowy model udało się zakupić w kolorze srebrnym. Praca kolegi Marcina polegała więc na naklejeniu kalkomanii autorstwa kolegi Xiedzu oraz dodaniu belki ostrzegawczej. Niestety w modelu zabrakło charakterystycznego dla nowych radiowozów głośnika umieszczonego w atrapie chłodnicy oraz lamp ostrzegawczych umieszczonych po bokach przedniego zderzaka. O ile pierwszy element jest bardzo trudny w wykonaniu, tak ten drugi planuję uzupełnić w najbliższym czasie. Uczciwie dodam, że nie zauważyłem tego braku podczas rozmów z Marcinem, kiedy prezentował mi postęp prac nad tym modelem. Mimo niewielkich braków efekt jest świetny, a model zasilił moją kolekcję miniatur samochodów polskich formacji mundurowych.  
Wraz z modelem Superb.

Brak komentarzy