Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent walentynkowy od żony - BMW Z8 - Świat to za mało

W tym wpisie zaprezentuje Wam pierwszy z dwóch modeli, jakie otrzymałem w prezencie walentynkowym od mojej żony. Jest nim BMW Z8 należące do agenta 007, czyli Jamesa Bonda.  
BMW Z8 produkowane było w latach 1998-2003. Nadwozie samochodu nawiązywało do produkowanego w latach 1956-1960 modelu 507. Z8 napędzał silnik V8 o pojemności 4941 ccm i mocy 400 KM. Prędkość maksymalna została fabrycznie ograniczona do 250 km/h. Powstało łącznie 5703 egzemplarzy BMW Z8, z których znaczna część trafiła do USA. Co ciekawe ostatnie nowe Z8 sprzedano tam w 2006 roku  
Sprzedaż modelu Z8 zbiegła się z premierą 19 filmu z serii przygód agenta 007, w którym model ten stał się samochodem Jamesa Bonda. Jak przystało na pojazd superagenta BMW Z8 zostało poddane niecodziennym modyfikacjom. Podczas prezentacji samochodu agentowi 007, zastępca kwatermistrza R takimi słowami opisał pojazd: pancerz tytanowy, wielofunkcyjny wyświetlacz i sześć uchwytów na kubki. Nieźle wyposażona bryka. W późniejszych scenach dowiadujemy się, że samochód otrzymał także rakiety ziemia-powietrze oraz system przywołujący samochód za pomocą kluczyka. Niestety samochód Bonda zostaje przecięty na pół przez dużą piłę podwieszoną do śmigłowca. Tę scenę przedstawia charakterystyczna dla serii modeli samochodów Bonda mini diorama, która składa się z podstawki oraz drukowanego tła.  
Producentem prezentowanego modelu jest firma Universal Hobbies. Ukazał się on w serii samochodów Jamesa Bonda, która wydawana była m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i Czechach. Poza Universal Hobbies modele dla tej serii produkowała także firma IXO.  Jako, że model ten otrzymałem w prezencie nie podejmuję się jego recenzji. 

Brak komentarzy