Obsługiwane przez usługę Blogger.

Saab 9-5 - Polska Policja - Cararama

DSC06755

W tym wpisie zaprezentuje wam kolejny nietypowy modelik radiowozu - Saab 9-5 wyprodukowany przez firmę Cararama. Model odkupiłem od zaprzyjaźnionego kolekcjonera o nicku Kolekcjoner87.


DSC06812


Gdzieś na początku XXI wieku firma Cararama wyprodukowała na polski rynek serię radiowozów w malowaniu polskiej policjiByły to VW T4, prezentowane już tutaj Volvo V70, Mercedes ML320 i właśnie Saab 9-5. Wcześniej w polskim malowaniu cararama wyprodukowała także Volvo 850. Być może tych modeli było więcej - jeśli coś wiecie na ten temat dajcie znać w komentarzach. Należy pamiętać, że miniaturki te stworzone zostały bardziej jako zabawki, niż modele kolekcjonerskie, a polskie malowanie wynika tylko i wyłącznie z przeznaczenia na nasz rynek.


DSC06761


DSC06767

Z dużym prawdopodobnieństwem (niemal 100%) można stwierdzić, że samochody takie jak Saab 9-5, Volvo V-70 czy Mercedes ML 320 nigdy nie służyły jako oznakowane radiowozy polskiej policji. Dzięki Panom Maciejowi i Marcinowi, którzy udzielili się na Facebookowym profilu bloga dowiedziałem się, że nie tak dawno w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku służył nieoznakowany radiowóz Saab 9-5 w kolorze granatowym o numerach rejestracyjnych WS05226. Nic nie wiadomo jednak o oznakowanych radiowozach tego typu. Nie mniej jednak modelik oznakowanego Saaba, podobnie jak Volvo V70, włączyłem do kolekcji jako swego rodzaju ciekawostkę. Poza tym jest on już dość rzadki (większość tych miniaturek skończyła zakatowana jako zabawki) i być może za jakiś czas stanie się cenionym kolekcjonerskim rarytasem.


DSC06846


DSC06845


DSC06820

DSC06794

 

DSC06886

DSC06797

DSC06798

DSC06824

DSC06843

Tak obecnie prezentuje się moja kolekcja samochodów w malowaniu polskiej policji:

DSC06882

12 komentarzy:

 1. Rarytasem już powoli się staje ;) Dostać taki w BDB stanie to sztuka...Trzeba się naczekać i naszukać a i ceny nie małe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację Qlig! Od dawna obserwuje allegro i niektóre propozycje cen za te modele są wręcz absurdalne. Zwłaszcza, że często ich stan jest tragiczny. Nie mniej jednak pozostało mi szukać VW T4 (z belką) oraz Mercedesa ML 320 w uczciwej cenie ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Jeśli jesteś zainteresowany Mercedesem ML 320 w wersji cywilnej to posiadam takowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj!

  Jesetm zainteresowany jednie wersją policyjną ;)

  Dziękuję i pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogromne zaległości mi tutaj urosły;) Jak widzę generalnie zrobiło się tu bardzo niebiesko-biało;)
  Ładny modelik, choć z tych wszystkich, które pokazałeś w ostatnim czasie, ten podoba mi się najmniej.

  Szymon

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Szymonie! Miło mi, że wpadłeś - liczę, że nie poprzestaniesz tylko na blogu, a przy okazji zaś mnie odwiedzisz, bo stale coś mi przybywa, co chciałbym pokazać Tobie "na żywo" ;) Nie ukrywam, że przez najbliższy czas blog będzie zdominiowany przez wpisy o modelach policyjnych ;) Sam modelik Saaba to nic specjalnego, ale cieszy ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. Spojrzałem na zdjęcie Forda Focusa, potem Saaba i pomyślałem, że to ta sama miniatura!
  Ta policja powinna malować swoje samochody jaśniejszymi kolorami ...
  Dobra miniatura.
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Juanh!

  Haha ;) Jeśli chodzi o malowanie, to Polska Policja od 2007 roku używa samochodów o srebrnym kolorze nadwozia z niebieskim pasem odblaskowym ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyprodukowanie polskich radiowozów to był miły gest ze strony Cararamy. Szkoda tylko że oprócz VW T4 reszta to pewnie abstrakcja. Saab jako modelik nie zachwyca, ale jest to fajna ciekawostka

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się! Miło, że Cararama dostrzegła Polskę i dziś można mieć w kolekcji takie ciekawostki ;) Liczę, że w przyszłości i inne firmy dostrzegą Polskę i otrzymamy w końcu prawdziwą serię modeli polskich radiowozów. Póki co rodzimych radiowozów jest jak na lekarstwo i nie pozostaje nic innego jak bawić się w konwersje ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdy tylko zauważyłem ofertę sprzedaży, pomyślałem, że trafi właśnie do Ciebie :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 12. Żal byłoby nie kupić ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń