Obsługiwane przez usługę Blogger.

APRD Volkswagen T-5/AMZ-Kutno - KPP Piła

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Volkswagen Transporter T5 w specjalistycznej wersji APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że lakier modelu, podobnie jak w przypadku prezentowanej ostatnio policyjnej kijanki, nie jest matowy jak może wynikać ze zdjęć. Po prostu albo mój aparat, albo mój brak umiejętności obsługi sprzętu fotograficznego nie pozwala oddać modelu w 100% takich jakim jest. 
Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego to specjalistyczny pojazd, który dzięki swojemu wyposażeniu ułatwia prowadzenie czynności funkcjonariuszom przy wypadkach drogowych. Pojazdy te wyposażone są m.in w reflektory oświetlające miejsce wypadku, przenośnie znaki drogowe ułatwiające kierowanie ruchem, barierki do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, czy sprzęt medyczny. Na pokładzie APRD znajdziemy także stanowisko pracy wyposażone w komputer i urządzenie wielofunkcyjne dzięki któremu policjant jest w stanie wykonać i zabezpieczyć znaczną część dokumentacji na miejscu akcji, co z całą pewnością przyspiesza czas ustalenia okoliczności danego zdarzenia. Na początku 2009 wielkopolska policja otrzymała kilka pojazdów tego typu bazujące na Volkswagenie Transporter T5. Za zabudowę odpowiedzialna była firma AMZ-Kutno. Radiowozy tego typu trafiły do jednostek w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu i Pile.  
Prezentowany model nosi oznaczenie wskazujące jego przynależność do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Jest to autorska produkcja manufaktury SK Models ze Słowacji. Materiałem z którego wykonano model to żywica. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Szczególnie spodobały mi się detale takie, jak belka ostrzegawcza na dachu, klamki wykonane jako osobny element czy osprzętowanie na dachu. Podsumowując - model prezentuje się bardzo przyzwoicie i jest efektownym uzupełnieniem kolekcji polskich radiowozów.

8 komentarzy:

 1. Czyjś komentarz o matowym lakierze jest nieżyczliwością. Prawidłowo oświetlony model nie powinien blikować. Na przetłoczeniach widać delikatny błysk lakieru, ale to trzeba chcieć widzieć. Foty są OK.😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz! Staram się cały czas rozwijać i robić jak najlepsze zdjęcia. Cieszę się, że Tobie się spodobały :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Byłeś zdolny wydać tyle co tam piszą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc wydałem nieco mniej, bo zamawiałem więcej modeli. Uważam jednak, że warto :) To unikatowy model!

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 3. Świetny model, Słowak wykonał kawał dobrej roboty. Kolejny unikat w Twojej kolekcji ;)
  Podoba mi się również sama koncepcja pojazdu APRD z tym całym zapleczem ;)

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damianie!

   Cieszę się, że modelik się spodobał! Co do pojazdów APRD to nowsze i większe pojazdy mają jeszcze bogatsze wyposażenie :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 4. Tak jak napisali to koledzy wyżej, model stanowi niesamowicie efektowne uzupełnienie Twojej kolekcji radiowozów. Sądzę, że już nie masz sbie równych w tym temacie;)

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Szymonie!

   Cieszę się, że model się Tobie spodobał! Myślę, że po prezentacji kolejnych modeli moja kolekcja będzie jeszcze bardziej ciekawa i wyjątkowa :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń