Obsługiwane przez usługę Blogger.

Nissan NV200 - Straż Miejska Nowy Sącz

Prezentowany w tym  wpisie model radiowozu Nissan NV200 nie powstałby, gdyby nie pomoc kolegi andy ns z forum motoshowminiatura, który sprezentował mi zestaw kalkomani niezbędny do jego wykonania. Serdecznie dziękuję Andrzeju! Niestety mój brak umiejętności modelarskich sprawił, że oklejenie modelu oraz wykonanie detali powierzyłem koledze Piotrowi z manufaktury Diecast Art.
Pierwowzór modelu trafił do służby w nowosądeckiej straży miejskiej na przełomie 2017 i 2018 roku. Samochód kosztował 104 tysiące złotych i został przystosowany do przewożenia osób nietrzeźwych i ujętych w trakcie interwencji. Pod maską pracuje silnik wysokoprężny o pojemności 1461 ccm i mocy 90 KM. Obecnie Straż Miejska w Nowym Sączu poza Nissanem posiada jeszcze trzy samochody - Peugeot 2008, Skoda Fabia oraz Volkswagen Transporter T4.
Bazą dla konwersji była miniatura wyprodukowana przez firmę Eligor. Zakres prac wykonanych przez Piotrka objął nałożenie i zabezpieczenie kalkomani, przemalowanie zderzaków oraz dołożenie belki świetlnej, lamp ledwocyh na grillu oraz wywietrznika. Na uwagę zasługuje świetnie odtworzona belka świetlna, która została zrobiona od podstaw. Zastrzeżenia mam jednak do niezbyt estetycznego pomalowania przedniego zderzaka oraz zbyt nisko położonych kalkomani. W pierwowzorze górna część pasa znajduje się nieco poniżej lini klamek. Są to jednak błędy, na które można przymknąć oko, zwłaszcza, że jako całość model prezentuje się znakomiecie. Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie! Bez Was moja kolekcja byłaby uboższa o bardzo ciekawy i wyjątkowy model radiowozu.

13 komentarzy:

 1. Na żywo lakier prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, niestety przedni zderzak rzuca się w oczy. Poza tym, model wygląda świetnie i nie można mu niczego zarzucić. Dobrze, że masz takie wsparcie przy radiowozach. :)

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damianie!

   Zauważyłem, że srebrny lakier jest bardzo ciężko wiernie oddać na fotografii :) Szczególnie różnicę widać było po modelu KIA Cee'd, który pokazałem Tobie ostatnio :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
  2. To fakt, na żywo ta KIA prezentowała się o niebo lepiej ;)

   Usuń
 2. Bello Nissan gris/azul policial Piotr.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta Evalia, próba zastąpienia mitycznego Vanette'a, była udanym medium japońskiego wschodzącego słońca NISSAN.

  Praca jest tego warta, tutaj nie jest zbyt powszechne korzystanie z tego pojazdu dla policji, a nieliczne, które trwały niewiele, dzielimy ten model, który zwykle można znaleźć w atrakcyjnej cenie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Pau!

   W Polsce ten Nissan jest wyjątkowo rzadki, a w służbach mundurowych to prawdziwy rodzynek.

   Pozdrawiam

   Piotr

   Usuń
 4. Konwersje, które tu prezentujesz za każdym razem ciekawie wyglądają!
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Abarth098!

   Dziękuję :) Cieszę się, że model się spodobał :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 5. Podobnie jak Damian uważam, że zdjęcia nie oddają pełni efektu tego modelu. Na żywo wygląda wiele lepiej i efektowniej. Cieszę się, że mogłem go obejrzeć.

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Szymonie!

   Cieszę się, że mogłeś zobaczyć ten model na żywo :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 6. Jak zwykle – bardzo ciekawy dodatek do kolekcji jedynej w swoim rodzaju i pewnie jedynej tak bogatej w Polsce. Co do modeliku, to nie widziałem go na żywo, ale z własnego doświadczenia wiem, że bardzo często aparat wyostrza wszelkie niedociągnięcia i modelik na zdjęciach wygląda gorzej niż na żywo.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj DiEcaSt.

   Cieszę się, że model się spodobał :) Masz rację, na żywo model wygląda znacznie lepiej i cieszy jeszcze bardziej :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń