Obsługiwane przez usługę Blogger.

Citroen Jumpy III - Straż Miejska Jaworzno

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Citroen Jumpy III w barwach Straży Miejskiej w Jaworznie. Miniatura została wykonana na moje zamówienie przez kolegę Grzegorza z manufaktury Tracker Art.
Straż Miejską w Jaworznie powołano w maju 1991 roku. Początkowo strażnicy mieli do dyspozycji samochody, takie jak FSO 125p, oraz Polonezy Caro.
fot. Archiwum Straży Miejskiej w Jaworznie.
W 2000 roku jednostka została rozwiązana, jednak już 4 lata później powołano ją ponownie. Po reaktywacji flota strażników, składała się z radiowozów Renault Kangoo, Polonez, oraz Citroen Berlingo. Obecnie jednostka liczy 26 strażników, oraz 2 osoby cywilne. Do dyspozycji jednostka ma 4 pojazdy służbowe. Są to dwie Dacia Duster, Opel Combo oraz Citroen Jumpy, który trafił do służby w 2017 roku. 
fot. Straż Miejska w Jaworznie.
Radiowóz Citroen Jumpy to samochód patrolowo-interwencyjny wyposażony w przedział do transportu osób nietrzeźwych i ujętych w trakcie interwencji. Dziękuję koledze Danielowi za pomoc merytoryczną w przygotowaniu wpisu, oraz powyższe zdjęcia.
Jak już wspomniałem prezentowany model wykonał Grzegorz z manufaktury Tracker Art. Bazą dla konwersji była miniatura firmy Norev. Sam model bazowy trudno nazwać za udany. Na szczęście Grzegorz wycisnął z tej miniatury tak wiele, jak się dało. Uważam, że miniatura po otrzymaniu malowania, oświetlenia, oraz wywietrznika prezentuje się całkiem atrakcyjnie i stanowi ciekawe uzupełnienie mojej kolekcji radiowozów. 

Brak komentarzy