Obsługiwane przez usługę Blogger.

Hillman Imp Mark I - Kent Police

Hillman to nieco zapomniana już dziś brytyjska marka, która produkowała samochody do 1976 roku. Jednym z bardziej znanych modeli tego producenta był model Imp (z ang. Chochlik), który w trzech seriach wytwarzany był od 1963 do 1976 roku.
Pierwsza seria dostępna była jako dwudrzwiowy sedan. Silnik pojazdu umieszczony z tyłu miał pojemność 875 ccm i moc 40 KM. W 1965 roku na rynek wprowadzono drugą serię modelu Imp, która poza nieznacznie zmienionymi detalami nadwozia dostępna była także jako dwudrzwiowe coupe oraz trzydrzwiowe kombi i van. Trzecia seria wprowadzona została do produkcji w 1968 roku i charakteryzowała się zmianami we wnętrzu, takimi jak m.in. nowa deska rozdzielcza. W 1976 roku zakończono produkcję modelu Imp. Powstało łącznie nieco ponad 440 tysięcy egzemplarzy tego pojazdu.
Prezentowany model to Hillman Imp Mark I w barwach Kent Police. Kent Police to założona w 1857 roku policja terytorialna dla hrabstwa Kent. W 2012 roku w jednostce służbę pełniło 3500 funkcjonariuszy. Kolorystyka radiowozu utrzymana jest w charakterystycznym dla lat 60 XX wieku malowaniu brytyjskiej policji, która doczekała się określenia Panda Cars. Miniatura została wydana przez firmę Atlas w serii Best of British Police Cars. Za jej produkcję odpowiada firma Lledo. Miniatura wykonana jest nieźle, choć zdziwiła mnie pewna dysproporcja w odwzorowaniu niektórych detali. Przykładowo z jednej strony mamy fototrawione wycieraczki przedniej szyby, a z drugiej tylne lampy odlane wraz z nadwoziem. Niewątpliwym minusem jest zbyt długa przednia ośka, co powoduje, że koła wystają poza obrys karoserii. Z pewnością prezencję modelu obniża brak pomalowanych uszczelek i ramek szyb. Pewną ciekawostką może być także metalowe podwozie miniatury. Uważam, że miniaturowy policyjny Hillman Imp jest ciekawą propozycją dla pasjonatów radiowozów.

Brak komentarzy