Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mikołajkowy prezent - 1957 Ford Fairlane 500 Skyliner - James Bond Collection

W dzisiejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować Wam model, który otrzymałem od mojej ukochanej w prezencie mikołajkowym. Jest to miniatura Forda Fairlane z filmu Śmierć nadejdzie jutro, który był 20 oficjalnym filmem z cyklu o przygodach agenta 007.
Pierwowzór modelu zagrał w filmie zaledwie jedną scenę. Agent 007 grany przez Pierce'a Brosnan'a przemierza tym samochodem słoneczną Kubę w poszukiwaniu północnokoreańskiego agenta. Ford Fairlane 500 Skyliner, bo tak brzmi pełna nazwa tego samochodu, produkowany był w latach 1957-1959. Był to dwudrzwiowy samochód z chowanym sztywnym dachem. W roku modelowym 1957 samochód oferowano z trzema jednostkami napędowymi o pojemności od 4,5l do 5,1l i mocy od 190 KM do 245 KM. Powstało łącznie 48 394 egzemplarzy tego modelu.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Universal Hobbies i wydany w ramach serii James Bond Collection przez wydawnictwo Eaglemoss. Seria ta ukazała się w kilku krajach m.in. w Niemczech, Czechach, Francji i we Włoszech. W typowy dla tej serii sposób model został umieszczony na stylizowanej podstawce nawiązującej do filmowej sceny. Jako że model dostałem w prezencie, nie podejmę się jego recenzji. Przyznam jednak, że jako miłośnika filmów z agentem 007 modelik bardzo mnie cieszy i jest ciekawym uzupełnieniem kolekcji samochodów z filmów.

2 komentarze: