Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent świąteczny od brata - GMC Vandura - Drużyna A

W ostatnim wpisie w roku 2021 zaprezentuje Wam model GMC Vandura, który stał się jedną z ikon popularnego serialu Drużyna A. Jest to model wyprodukowany przez firmę Greenlight, która specjalizuje się w produkcji modeli samochodów z filmów. Prezentowana miniatura jest tegorocznym prezentem świątecznym od brata. Dziękuję!
Drużyna A to serial, który pierwotnie emitowany był w Stanach Zjednoczonych w latach 1983-1987. Powstało 98 odcinków. Bohaterami serialu było czterech weteranów z Wietnamu, którzy wyrzuceni z armii postanowili walczyć z przestępczością i niesprawiedliwością. Do akcji wyruszali stuningowanym vanem GMC Vandura z 1983 roku, który stał się swoistą ikoną tego serialu. Model Vandura produkowany był w latach 1970-1995. Przez ten czas samochód przeszedł kilka faceliftingów. Przykładowo pierwsze serie samochodu miały okrągłe reflektory przednie, które z czasem zostały zastąpione przez kwadratowe. Samochód dostępny był w trzech wersjach różniących się rozstawem osi, a co za tym idzie także długością. Nabywca mógł także wybierać między wersją z napędem na tylną oś lub 4x4. Gama silników obejmowała silniki benzynowe o pojemności od 4,1 l do 7.4 l oraz jednostki wysokoprężne o pojemności 6.2 l i 6.5 l. 
Kadr z serialu Drużyna A.
Jak już wspominałem, model wyprodukowała firma Greenlight, a jego skala to 1/43. Zgodnie z przyjętą przeze mnie zasadą, nie recenzuję modeli, które otrzymałem jako prezent. Liczę, że umieszczone w tym wpisie zdjęcia pozwolą Wam na wstępną ocenę miniatury.

Brak komentarzy