Obsługiwane przez usługę Blogger.

1965 - Lincoln Continental I - Matrix

W tym wpisie zaprezentuje Wam model Lincolna Continental I z 1965 roku, który odwzorowuje samochód z filmu Matrix z 1999 roku. Producentem tego modelu jest firma Greenlight, która znana jest z przenoszenia samochodów z wielkiego ekranu w świat miniatur.
Matrix to film z gatunku science fiction, który opowiada historię hakera Neo, który dowiaduje się, że świat w którym żyje, jest symulacją wygenerowaną przez maszyny, które przejęły władzę nad światem. Świat ten to tytułowy Matrix, którego estetyka łączy nowoczesne technologie z surową stylistyką inspirowaną kinem noir. Ubrani w czarne, skórzane płaszcze i ciemne okulary bohaterzy poruszają się czarnym Lincolnem Continentalem I z 1965 roku. Proste i kanciaste linie nadwozia tego modelu oraz idealnie wpasowują się w klimat Matrixa. 
Kadry z filmu Matrix (1999) 
Wyprodukowany przez Greenlight miniaturowy Lincoln na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Mój egzemplarz jest poprawnie pomalowany i zmontowany. Podobają mi się takie detale jak wycieniowany grill, czy logo na masce. Rzecz jasna element loga jest zbyt duży, na co zwrócił uwagę kolega Szymon z bloga muzeum43, jednak nie nazwałbym go bulwą. Zgadzam się jednak z Szymonem w kwestii wycieraczek - są one toporne i psują nieco prezencję modelu. Niestety Greenlight konsekwentnie unika stosowania elementów fototrawionych w swoich modelach. 
Kolega Szymon wspomina także o płaskim dachu. W mojej ocenie kształt dachu jest w porządku, ale Szymonowi słusznie wydawało się, że coś z modelem jest nie tak. Odpowiada za to zbyt wysoko umieszczona dolna krawędź szyb. Spójrzcie najpierw na poniższe zdjęcie, a potem porównajcie z podobnym ujęciem modelu. Szczególną uwagę radzę zwrócić na szybę w tylnych drzwiach. Mimo zaburzonych proporcji oraz pewnych uproszczeń cieszy mnie obecność tego modelu w mojej kolekcji, tym bardziej, że odwzorowuje on samochód z jednego z moich ulubionych filmów z dzieciństwa.
Zdjęcie z broszury reklamowej modelu Lincoln Continental. Źródło: link.

Brak komentarzy