Obsługiwane przez usługę Blogger.

Pamiątka z Hiszpanii - Dacia Duster - Policia

Kilka dni temu moja mama wróciła z wycieczki na Gran Canaria i tradycyjnie przywiozła mi mój ulubiony typ pamiątki, czyli model samochodu. Tym razem jest to Dacia Sandero pierwszej generacji w barwach hiszpańskiej policji państwowej.
Dacia Duster pierwszej generacji została zaprezentowana w marcu 2010 na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jest to SUV klasy kompaktowej zbudowany na płycie podłogowej pierwszej generacji modelu Logan. Cechą charakterystyczną modelu są wyraźnie zaakcentowane nadkola oraz masywny przód z chromowanym grillem. Pojazd produkowano w wersji z napędem na jedną oś oraz na obie osie. Samochód mógł napędzać jeden z pięciu silników benzynowych o pojemności od 1197 ccm do 1998 ccm i mocy od 114 KM do 125 KM oraz silniki wysokoprężne o pojemności 1461 ccm i mocy od 90 KM do 110 KM. W tym modelu oferowano także fabryczną instalację gazową LPG. W 2013 roku model przeszedł nieznaczny facelifting, w którym zmianie poddano m.in. kształt grilla. W 2017 roku do produkcji wprowadzono drugą generację tego modelu.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Mondo Motors. Jako, że model otrzymałem w prezencie tradycyjnie powstrzymam się od jego recenzji. 

Brak komentarzy