Obsługiwane przez usługę Blogger.

Renault Megane IV - ASVP

W tym wpisie zaprezentuję Wam model samochodu służbowego Renault Megane IV będącego na wyposażeniu Agent de surveillance de la voie publique (ASVP) - francuskiej miejskiej formacji porządkowej odpowiedzialnej za nadzór drogowy.
Funkcjonariusze ASVP to urzędnicy miejscy, którzy odpowiedzialni są przede wszystkim za egzekwowanie przepisów dotyczących zatrzymania i postoju pojazdów. Formacja ta posiada także uprawnienia do egzekwowania przepisów w zakresie zaśmiecenia i zanieczyszczania miejsc publicznych. Mimo że funkcjonariusze ASVP nie mogą zatrzymywać pojazdów w ruchu, wyjątkowo dopuszcza się taką możliwość podczas przeprowadzania dzieci przez jezdnię na wyznaczonych przejściach dla pieszych.  Z racji wykonywanych obowiązków bardzo często współpracują z funkcjonariuszami Policji Miejskiej (franc. Police Municipale). Jest to o tyle istotne, że funkcjonariusze ASVP  nie są wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego. 
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Norev. Podobnie, jak opisywany niedawno Peugeot Rifter tego producenta, tak i to Megane prezentuje niezbyt wysoką jakość wykonania. O ile jeszcze pas przedni, tylne lampy, czy belka ostrzegawcza wyglądają całkiem znośnie, tak odlane wraz z karoserią lusterka, opony bez bieżnika, czy gruby lakier bardzo rażą. Mimo to model na stałe został włączony do mojej kolekcji ze względu na wyjątkowo ciekawe dla mnie oznakowanie.

Brak komentarzy