Obsługiwane przez usługę Blogger.

Peugeot Rifter - Police Municipale

Po dłuższej powracam z prezentacją modelu radiowozu Peugeot Rifter w barwach francuskiej policji miejskiej, który wyprodukowany został przez firmę Norev.
Policja Miejska (fr. Police Municipale) to obok Żandarmerii Narodowej i Policji Narodowej jedna z trzech głównych formacji policyjnych we Francji. Formacja ta podlega władzom lokalnym. W przeciwieństwie do polskiej straży miejskiej, francuska policja miejska jest stale rozwijana i wzmacniana, stanowiąc istotny element systemu ochrony bezpieczeństwa i porządku we Francji. Według danych na 2019 rok lokalną policję posiadało 4555 gmin, a służyło w nich niemal 24 tysiące funkcjonariuszy. Stale rośnie także liczba funkcjonariuszy policji miejskiej  wyposażonych w broń palną. Do maja 2021 roku istniał przepis, który zabraniał tworzenia jednostki policji miejskiej w Paryżu. Po nowelizacji przepisów powołano jednostkę, która docelowo ma liczyć 5000 funkcjonariuszy. 
Od 2005 roku samochody policji miejskiej w całej Francji posiadają ujednolicony wzór malowania. Flota pojazdów policji miejskich we Francji jest bardzo różnorodna. W jej skład wchodzą zarówno skutery, samochody osobowej, jak i furgony.
Jak już wspomniałem, prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Norev. Niestety jakość wykonania większości współczesnych samochodów tej firmy jest słaba. W oczy rzucają się odlane wraz z karoserią lusterka, plastikowe koła pozbawione bieżnika opon, czy gruby lakier. Prawdę mówiąc, trudno mi cokolwiek więcej napisać o tej miniaturze. A jakie jest Wasze zdanie? Podzielcie się nim w komentarzu.

Brak komentarzy