Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent świąteczny od brata - Alfa Romeo Alfetta - Carabinieri

W ostatnim wpisie w tym roku zaprezentuję Wam model radiowozu Alfa Romeo Alfetta w barwach Carabinieri, który otrzymałem w prezencie świątecznym od mojego brata. 
Alfa Romeo Alfetta wprowadzona została do produkcji w 1972 roku, jako następca serii 1750/2000, którego model prezentowałem już na blogu. Z zewnątrz nowy model charakteryzował się bardziej dynamicznie poprowadzoną linią nadwozia niż poprzednik. Samochód dostępny był w odmianie czterodrzwiowego sedana i dwudrzwiowego coupe. Do zakończenia produkcji wersji sedan w 1984 roku wyprodukowano ponad 448 tysięcy egzemplarzy tego pojazdu. Produkcja wersji Coupe trwała do 1987 roku. Gama jednostek napędowych odmiany sedan składała się z silników benzynowych o pojemności od 1,6 - 2,0 l i mocy od 108 - 130 KM oraz jednostek wysokoprężnych o pojemności 2,0l i 2,4l i mocy 82 i 95 KM. Model Alfetta spotkał się ze sporym zainteresowaniem włoskich służb takich jak korpus Carabinieri (Karabinierzy), Polizia Stradale (Policja Drogowa) oraz Guardia di Finanza (Straż Skarbowa). Uznanie służb samochód ten zyskał dzięki osiągom i prowadzeniu.
Prezentowana miniatura została wyprodukowana przez Grani & Partners dla wydawnictwa Deagostini i ukazała się w serii Carabinieri. Jako że model ten otrzymałem w prezencie, nie podejmuję się jego recenzji. Na koniec życzę Wam, by nadchodzący rok był pod każdym względem lepszy niż ten, który dziś żegnamy.

Brak komentarzy