Obsługiwane przez usługę Blogger.

ZSD Nysa 522M- Straż Miejska w Warszawie

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Nysa 522 w barwach Straży Miejskiej m. st. Warszawy, który wykonał na moje zamówienie kolega Piotrek z manufaktury Diecast Art
Pierwowzór modelu służył w Straży Miejskiej m.st. Warszawa w latach 90 XX wieku. Pojazd wykorzystywany był przez oddział ogólnomiejski m.in. do interwencji związanych z nielegalnym parkowaniem. 
Interwencja Straży Miejskiej m. st. Warszawy związana z nieprawidłowym parkowaniem. W tle widoczny radiowóz Nysa 522. Zdjęcie wykonano 26 października 1994 roku. Poniżej - fukcjonariusz Straży Miejskiej m. st. Warszawy pozujący na tle radiowozu Nysa 522M.
Zdjęcia dzięki uprzejmości insp. Wiktor Tomoń, Archiwum Straży Miejskiej w Warszawie. 
Jak już wspomniałem, prezentowany model został wykonany przez kolegę Piotrka z manufaktury Diecast Art. Bazą dla konwersji był model wydany w 205 numerze rosyjskiej serii Avtolegendy CCCP. Zakres prac objął przemalowanie modelu, dodanie oznakowania oraz lamp ostrzegawczych. 
Piotr zadbał o detale - z tyłu modelu znalazły się blokady na koła. Nie ukrywam, że miniatura bardzo mi się podoba i jest interesującym uzupełnieniem mojej kolekcji polskich radiowozów. 

1 komentarz: