Obsługiwane przez usługę Blogger.

Toyota Avensis II - Komisariat Policji Jelcz-Laskowice

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Toyota Avensis II w barwach Komisariatu Policji Jelcz-Laskowice, który wygrałem w licytacji na popularnym serwisie aukcyjnym. 
Toyota Avensis drugiej generacji produkowana była w latach 2003 - 2009. Samochód produkowano w trzech wersjach nadwozia - czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi i liftback. W 2003 roku samochód taki został podarowany Komisariatowi Policji Jelcz-Laskowice przez zakłady Toyota. Samochód przez długi czas był dumą jelczańskich policjantów. W 2014 roku samochód został przeniesiony do rezerw transportowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a w 2016 roku wycofana ze służby.
Autorem prezentowanego modelu jest najprawdopodobniej Pan Arkadiusz Sokół, którego kilka innych modeli prezentowałem już na blogu. Bazą dla konwersji była miniatura wydana w 18 numerze serii Taksówki Świata przez Amercom. Efekt prac Pana Arkadiusza jest całkiem niezły, choć miejscami lakier mógłby zostać lepiej nałożony. Niedokładność malowania widać zwłaszcza w miejscach, gdzie stykają się elementy granatowe z białymi. Dość słabo wyglądają także tablice rejestracyjne, które w niedalekiej przyszłości planuję wymienić. Dodatkowo zamierzam także dodać logo producenta na klapie bagażnika. Nie będę ukrywał, że wylicytowany model bardzo mnie ucieszył i jest kolejnym interesującym eksponatem w mojej kolekcji polskich radiowozów

Brak komentarzy