Obsługiwane przez usługę Blogger.

Alfa Romeo Giulia - Polizia Stradale

Bohaterem tego wpisu jest model radiowozu Alfa Romeo Giulia w barwach włoskiej Policji. Jest to jeden z kilku modeli, jakie trafiły do mojej kolekcji dzięki koledze Kajetanowi, który przywiózł mi je z Włoch, gdzie spędził urlop. Jeszcze raz wielkie dzięki Kajet!
Alfa Romeo Giulia została zaprezentowana w 2015 roku. Nazwa samochodu nawiązywała do popularnego modelu włoskiego producenta z lat 60. Nowy model produkowany jest wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan. Dość szybko modelem tym zainteresowały się włoskie służby mundurowe. Samochody te wykorzystuje włoska policja drogowa (Polizia Stradale), Straż Skarbowa (Guardia di Finanza), Korpus Karabinierów (Carabinieri) oraz liczne policje miejskie (Polizia Locale).
Prezentowany model pochodzi ze specjalnej serii Bburago poświęconej Polizia di Stato, która przeznaczona jest na rynek włoski. Seria ta liczy cztery modele. Są to Jeep Renegade, Alfa Romeo Stelvio, Alfa Romeo Giulietta oraz prezentowana Alfa Romeo Giulia. Wydane w serii modele charakteryzują się dedykowanym opakowaniem, na którym widnieje emblemat jednostki. Co ciekawe na pudełku każdej z miniatur widnieje także wizualizacja modelu Alfa Romeo Giulia. 

Brak komentarzy