Obsługiwane przez usługę Blogger.

Jeep Renegade - Polizia di Stato

Prezentowany w tym wpisie Jeep Renegade w barwach włoskiej policji to kolejny z modeli, które przywiózł mi kolega Kajetan z  podróży do Włoch.
Jeep Renegade został zaprezentowany w 2014 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód powstał we współpracy amerykańskich i włoskich inżynierów na bazie płyty podłogowej znanej m.in. z modelu Fiat 500L. Bliżniaczym modelem dla Renegade jest Fiat 500X. Design nadwozia Renegade nawiązywać ma do kultowego modelu Wrangler. Do napędu pojazdu przeznaczono trzy- i czterocylindrowe jednostki benzynowe o pojemności od 999 ccm do 1598 ccm i mocy od 110 do 180 KM. Gama jednostek wysokoprężnych składa się z czterocylindrowych jednostek o pojemności 1598 ccm i 1956 ccm, które generowały od 120 do 170 KM. Od 2020 roku w modelu Renegade dostępna jest wersja wyposażona w silnik hybrydowy. W 2018 roku samochód przeszedł facelifting w ramach którego zastosowano m.in. nowy pas przedni, zderzaki oraz odświeżono wnętrze.
Jeep Renegade jest licznie wykorzystywany przez włoskie służby porządkowe takie jak Policja Państwowa (Polizia di Stato), Policje Miejskie (Polizia Locale/Polizia Municipale), Korpus Karabinierów (Carabinieri), Straż Skarbowa (Guardia di Finanza), czy Policja Więzienna (Polizia Penitenziaria). Miniaturowy Jeep Renegade, podobnie jak prezentowana niedawno Giulia, pochodzi ze specjalnej serii Bburago poświęconej Polizia di Stato, która przeznaczona jest na rynek włoski. Poza wspomnianą Giulią i prezentowanym Renegade w serii znajdują się także Alfa Romeo Stelvio i Alfa Romeo Giulietta.

Brak komentarzy