Obsługiwane przez usługę Blogger.

Suzuki Samurai SJ - Królewska Policja Malezji

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Suzuki Samurai SJ w barwach policji z Malezji, który został wydany w 27 numerze serii Kultowe Wozy Policyjne od Deagostini. Miniatura trafiła do mojej kolekcji dzięki koleżance Kasi Stańczuk, za co jej serdecznie dziękuję.
Suzuki Samurai SJ produkowany był w latach 1985 - 2003, jako rozwinięcie modelu Jimmy drugiej generacji, który został wprowadzony na rynek w 1981 roku. Z zewnątrz model Samurai wyróżniał się poszerzonymi nadkolamico wynikało ze zwiększonego rozstawu kół. Zmiana ta poprawiła stabilność pojazdu podczas pokonywania przeszkód terenowych. Zastosowano także pięciobiegową skrzynię biegów, hamulce tarczowe na przedniej osi, zmodyfikowano zawieszenie, a także poprawiono komfort podróży. Do napędu pojazdu stosowano m.in. czterocylindrowe silniki o pojemności 1325 ccm i mocy 64 km oraz o pojemności 1298 ccm i mocy 69 KM. W ofercie znajdowała się także jednostka diesla od Peugeota o pojemności 1905 ccm i mocy 63 KM. Z uwagi na właściwości terenowe, a przy tym niską cenę zakupu Suzuki Samurai wraz z bliźniaczym modelem Jimmy zainteresował wiele jednostek policyjnych na całym świecie. Wykorzystywany był przez jednostki policyjne m.in. z Turcji, Belgii, Malty, Japonii, Indonezji, czy Malezji. 
Jakość miniatury prezentuje typowy dla ówczesnych wydań gazetowych poziom wykonania. Mój egzemplarz został poprawnie zmontowany i polakierowany. Podobają mi się takie detale jak antenka, pomalowane ramki wszystkich szyb, czy zaznaczone wkładki lusterek. Pewne zastrzeżenia mam do nadruków, które miejscami są przetarte. Widać to zwłaszcza na biegnącym po boku nadwozia pasie symbolizującym Flagę Terytorium Federalnych Malezji. Innym mankamentem, który zauważyłem w moim egzemplarzu, są wyblakłe tylne lampy. Trzeba uczciwie przyznać, że są to jednak niewielkie wady. Nie będę ukrywał, że model bardzo mi się spodobał i z przyjemnością umieściłem go w mojej kolekcji zagranicznych radiowozów.  

Brak komentarzy