Obsługiwane przez usługę Blogger.

Dacia Spring - Tramwaje Śląskie - Nadzór Ruchu

Pomysł na wykonanie bohatera dzisiejszego wpisu rzucił mi kolega Piotrek z minirajdy.minirally, kiedy podczas wspólnych zakupów w sklepie modelarskim models4u w Rybniku wypatrzył miniaturową Dacię Spring od firmy Norev. Dzięki nieocenionemu Jackowi z zaprzyjaźnionego bloga służby w skali pomysł ten udało się mi niedawno zrealizować.
Dacia Spring to mały, elektryczny samochód miejski stylizowany na SUV, którego produkcja rozpoczęła się w 2021 roku. Samochód napędza silnik elektryczny o mocy 44KM, który pozwala rozpędzić ten pojazd do prędkości maksymalnej 125 km/h. Deklarowany zasięg pojazdu wynosi w zależności od cyklu do 230 km lub do 305 km. W sierpniu 2022 roku cztery takie pojazdy zostały zakupione przez Tramwaje Śląskie i wykorzystywane są przez Nadzór Ruchu. 
Jak już wspomniałem, prezentowany model jest konwersją, która bazuje na produkcie firmy Norev. Sama jakość bazowego modelu jest typowa dla współczesnych Norevów. Mamy więc całkiem nieźle odtworzoną karoserię oraz fatalnie wykonane detale. Najbardziej biją po oczach opony pozbawione bieżnika oraz lusterka odlane wraz z karoserią. Miniatura fabrycznie posiadała identyczny kolory, jak pierwowzór więc zakres prac objął jedynie dodanie oznaczeń, tablic rejestracyjnych oraz belki świetlnej. W mojej ocenie dzięki oznakowaniu Nadzoru Ruchu Tramwajów Śląskich model ten zyskuje na prezencji i jest niemałą ciekawostką w mojej kolekcji.

2 komentarze:

  1. Bardzo bliskie malowanie. Fajne są takie nisko-kosztowe konwersje. Szkoda, że Norev poszedł w tym kierunku, wymiana lusterek i kół dałaby +20 do prezentacji ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Damianie! Zgadzam się, że wymiana tych elementów zmieniłaby sporo na plus. Niestety, Norev zrobił, jak zrobił...

      Usuń