Obsługiwane przez usługę Blogger.

Volkswagen Transporter T6 - Guardia Civil Trafico

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Volkswagen Transporter T6 w barwach hiszpańskiej straży obywatelskiej (Guardia Civil). Miniatura ta została zakupiona przez kolegę Piotrka z MiniRajdy.MiniRally podczas jego urlopu w Hiszpanii. 
Prezentowany model przedstawia samochód należący do Zgrupowania Ruchu Drogowego Straży Obywatelskiej. Zadaniem funkcjonariuszy tej formacji jest przede wszystkim kontrola i nadzór nad ruchem drogowym na obszarach pozamiejskich. Ponadto formacja ta kontroluje przestrzeganie przepisów dotyczących transportu drogowego, czyli tych dotyczących m.in. czasu pracy kierowców, kontroli licencji i zezwoleń uprawniających do wykonywania transportu, czy przewozu materiałów niebezpiecznych. Według danych z 2019 roku w formacji tej służyło 9100 funkcjonariuszy (łącznie Straż Obywatelska liczy ponad 88 000 funkcjonariuszy) W służbie Zgrupowania Ruchu Drogowego Straży Obywatelskiej znajdziemy m.in. takie samochody jak Alfa Romeo Stelvio, Ford Mondeo, Mercedes Vito, Toyota Land Cruiser, czy rzecz jasna prezentowany Volkswagen Transporter. Flota motocykli reprezentowana jest głównie przez BMW R-1200RT oraz Yamaha FJR 1300.
Kadr z filmu zamieszczonego w serwisie Youtube prezentujący pierwowzór modelu. 
Prezentowany model jest konwersją wykonaną na bazie produktu firmy IXO. Kolega Piotrek wypatrzył i zakupił tą miniaturę w lokalnym sklepie z modelami podczas swojego urlopu w południowej Hiszpanii. Poniżej zamieszczam zdjęcia sklepu, które wykonał Piotrek.
Piotrze - jeśli to czytasz ten wpis to wiedz, że ten wyjątkowy model bardzo mnie cieszy, ale muszę wspomnieć o jego mankamentach, z których najbardziej w oczy rzuca się brak należytej dokładności w malowaniu. Do tego barwy Guardia Civil zostały naniesione bezpośrednio na fabryczny lakier modelu! Świadczy o tym widoczny pod nadkolami przednich błotników złoty kolor charakterystyczny dla modelu IXO o numerze katalogowym CLC351N... Zdumiał mnie także sposób naklejenia kalkomanii pasa ostrzegawczego po prawej stronie, którego jedna część naklejona jest wyżej niż druga. Do tego w pasie jest przerwa, której nie powinno być... Jak już jednak wspomniałem, model ten mimo wspomnianych mankamentów bardzo mnie cieszy i świetnie uzupełnia kolekcję zagranicznych radiowozów. Wspomnę tu tylko, że ja spędzając urlop w ubiegłym roku na słonecznej Teneryfie, nie znalazłem żadnego pełnoprawnego modelu kolekcjonerskiego. Jedyne co udało mi się kupić to kiepskiej jakości zabawka udająca Hyundaia H-1 w barwach Guardia Civil. Od pewnego czasu planuję zaprezentować Wam tego Hyundai'a wraz ze zdjęciami radiowozów hiszpańskich służb mundurowych, które wykonałem podczas urlopu. Jeśli uważacie to za dobry pomysł, to koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Brak komentarzy