Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mercedes-Benz Sprinter III 316 CDI - WSS nr 3 w Rybniku

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest ambulans Mercedes-Benz Sprinter III 316 CDI należący do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jest to konwersja bazująca na modelu-zabawce marki Kinsmart, którą wykonał na moje zamówienie kolega Jacek z bloga służby w skali.
Mercedes-Benz zaprezentował trzecią generację Sprintera w lutym 2018 roku. Kilka miesięcy później rozpoczęła się sprzedaż tego modelu w ponad 130 krajach na całym świecie. Pojazd jest dostępny w kilku wersjach różniących się długością, wysokością oraz rozstawem osi. Podobnie, jak poprzednik model ten jest jednym z najpopularniejszych typów poddawanych zabudowie na ambulans pogotowia ratunkowego. 
Jak już wspomniałem prezentowany model, to konwersja powstała na bazie produktu firmy Kinsmart. Skala miniatury to 1/48. Zakres konwersji objął dodanie oznakowania, imitacji okien oraz lamp ostrzegawczych na dachu. Jak zawsze Jacek spisał się na medal. Sam zaprojektował, wymierzył i nakleił kalkomanie. Z niepozornej bazy udało mu się stworzyć wybitnie ciekawy model, który bardzo mi się spodobał. Nie drażni mnie nawet to, że skala modelu to 1/48, a nie 1/43. Laikom wyjaśniam, że te pięć oczek w skali oznacza ponad 1 cm różnicy w długości modelu. Zresztą już dawno w przypadku modeli polskich służb mundurowych przymykam oko na modele spoza jedynej słusznej skali 1/43.
Pierwowzór modelu sfotografowany podczas postoju przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Brak komentarzy