Obsługiwane przez usługę Blogger.

[Konwersja] Ford Connect Straż Miejska Warszawa

DSC00527
Policyjni wywiadowcy zatrzymują w środku nocy BMW łamiące przepisy. W trakcie wykonywania czynności służbowych pasażer BMW wychodzi z samochodu. Na pytanie czemu wyszedł z auta odpowiada arogancko "No bo mogę". Jest pijany i agresywny. Potraktowany gazem pieprzowym szybko staje się potulny. Wkrótce nadjeżdża wezwana przez funkcjonariuszy furgonetka straży miejskiej, która zawozi delikwenta na izbę wytrzeźwień. Ta interwencja uwieczniona przez kamerę TVN Turbo była swego czasu jednym z hitów polskiego internetu.

DSC00533

DSC00535

Furgonetka, o której mowa to Ford Connect należący do Straży Miejskiej Miasta Warszawa. 10 takich furgonetek zostało zakupionych przez Warszawę przed Euro 2012. Samochody są specjalnie przystosowane do transportu osób nietrzeźwych. Trzecia klasa, czyli przedział do transportu zatrzymanych, mieści 2 osoby i jest wyposażony w kamerę, dzięki czemu strażnicy odwożąc osobę nietrzeźwą są w stanie na bieżąco monitorować jej zachowanie i stan. Jest to o tyle istotne gdy np. podczas transportu przewożona osoba zasłabnie i będzie potrzebować opieki medycznej.

DSC00538

DSC00539

Pomysł na model narodził się podczas... wizyty na dziale zabawek w supermarkecie. Zaglądam tam czasem w poszukiwaniu zabawek, które mogą mieć przydatne części takie jak belki świetlne czy koła. Dostrzegłem tam Forda Connecta produkcji Welly. Model wydawał mi się w skali zbliżonej do 1/43. Uznałem, że 12 zł to nie dużo i można zaryzykować. Produkt welly okazał się być w skali 1/42 - takie odchylenie od skali 1/43 w przypadku kolekcji tematycznej - a taką są moje radiowozy - jest do zaakceptowania. Jak na Welly, która produkuje przecież zabawki, a nie modele, Ford wykonany jest całkiem nieźle i nie rażą nawet otwierane drzwi. Niestety model przedstawia wersję towarową, a nie towarowo - osobową i ma zaślepione okna tylnych drzwi bocznych. Jedyne co mogłem zrobić to domalować imitację okien.

DSC00547

DSC00548

Kalkomanie zostały wykonane przez kolegę Xiedzu. Niestety nieco pomieszałem wymiary i boczne napisy oraz numery telefonu wyszły za duże. Mimo wszystkich niedoskonałości model bardzo mnie cieszy jako kolekcjonera, któremu bliski jest temat radiowozów polskich służb mundurowych.

DSC00552

DSC00553

I na koniec wspólne zdjęcie z czapką garnizonową SM.

DSC00973

4 komentarze:

 1. Ciekawe to Ford miał ciekawy kawałek miniaturowy nieznajomego, który widział go bardzo dobrze i jednolite policji jest bardzo dobra

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotr Władysławski17 września 2015 02:13

  Dziękuję !

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, gdzie można kupic model kolekcjonerski straży miejskiej? szukam takiego modelu .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Model jak pisałem we wpisie jest konwersją na bazie miniatury Transita Connect od Welly. Kalkomanie wykonał kolega Xiedzu.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń