Obsługiwane przez usługę Blogger.

Walentynkowy prezent - Bentley 4¼ Litre

Od BLOG

Jest to dla mnie bardzo miłe że moja dziewczyna, Kasia, nie tylko akceptuje moje hobby ale także co jakiś czas prezentuje mi wyjątkowe modele do kolekcji. Z okazji urodzin otrzymałem od niej piękne BMW 327 a "pod choinkę" Lancię Flaminia Super Sport Zagato. Tym razem okazją do prezentu były walentynki. Walentynkowym prezentem okazał się być piękny model Bentleya 4¼ Litre wydany w serii Bond Collection. Jak mi powiedziała, specjalnie wybrała model z serii Bonda po tym jak wcześniej zaprosiłem ją do kina na "SPECTRE". Mimo że nie widziała wcześniej żadnego filmu z serii Bonda i do mojego pomysłu na pójście na "SPECTRE" podeszła sceptycznie to jednak ostatecznie film bardzo jej się spodobał.

Od BLOG


Od BLOG

"From Russia with Love", który miał premierę w 1963 roku, to drugi film o przygodach agenta 007. W rolę Jamesa Bonda wcielił się ponownie Sean Connery. Prezentowany samochód "zagrał" w scenie w której James Bond wybrał się wraz z Sylvią Trench na piknik. James "zatopiony" w ramionach swej ukochanej zostaje wyrwany z tego jakże sielankowego nastroju przez piszczący dźwięk urządzenia, wzywającego Bonda do skontaktowania się z kwaterą główną. Kontaktuje się dzięki radiotelefonowi w który wyposażony jest stojący nieopodal piękny zielony Bentley.

Od BLOG

Bentley 4¼ Litre wszedł do produkcji w marcu 1936 roku jako mocniejsza wersja produkowanego od 1933 Bentley'a 3½ (do tego czasu sprzedało się 1100 tych samochodów). Początkowo miał być jego uzupełnieniem jednak już w 1937 roku zastąpił go w ofercie. Z racji miejsca produkcji - miasta Debry - Bentley'e te określa się jako "Debry Bentleys". Jak wskazywało oznaczenie model Bentley 4¼ napędzany był przez sześciocylindrowy silnik o pojemności 4,3 L (4257 ccm) który rozpędzał samochód do 150 km/h. Produkcja zakończyła się oficjalnie w 1939 roku (wprowadzono model Mk V) choć ostatnie egzemplarze powstały jeszcze w 1940 roku (a rejestracje jako nowy samochód miały miejsce nawet w 1941 roku). Łącznie powstało ponad 2400 tych samochodów. Opracowania do których dotarłem podają liczby 2411 (1177 w wersji 3½ i 1234 w wersji 4¼) lub 2422 wyprodukowanych samochodów. Jak podaje strona derbybentley.com do dnia dzisiejszego zachowało się około 1800 tych samochodów !

Od BLOG


Od BLOG

Dodam również że jest to pierwszy Bentley w mojej kolekcji.

Od BLOG


Od BLOG

Niestety (lub stety) model jest tak mocno przykręcony do podstawki, że nie chciałem ryzykować jego uszkodzenia przy odkręcaniu go. Dlatego wszystkie zdjęcia prezentują model na podstawce.

Od BLOG


Od BLOG

Model jest świetny, bardzo mnie cieszy i zwiększył mój apetyt na kolejne "Bondy" do kolekcji.

Od BLOG


Od BLOG


Od BLOG


Od BLOG


Od BLOG

10 komentarzy:

 1. Bardzo dobre w tym Bentley Piotr Lubię zwłaszcza combiunacion kolory wewnętrzne i zewnętrzne, w tym kolekcja James Bond ma wiele modeli Beunos jak to, że pokażesz nam,

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Piotrku! Podoba mi się ten klasyk. Widać klimat tamtych lat... Kocham te nadkola! :D
  Podstawką się nie przejmuj, bo ze względu na dioramowy charakter całość dobrze się prezentuje.
  A dziewczyna wspierająca pasję to naprawdę skarb! Wiem co mówię.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Hitfan ! Potwierdzam, moja dziewczyna to prawdziwy skarb ;) Zgadzam się -dioramkowy charakter daje dużo na plus modelikowi, który i bez tego jest świetny !

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj SEATPC - dziękuję za komentarz. Oczywiście pokaże i inne modele z serii Bond jakie mam w kolekcji ;)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Piotrze
  Jak dobrze mieć dziewczynę, która robi takie prezenty!
  Ja też dostaję czasem prezenty, ale od kolegów z pracy, a nawet jeden model dostałem kiedyś od czytelnika bloga (Lada Samara).
  Generalnie jednak modele zdobywam sam i kupuję to co naprawdę mi się podoba.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Artemisie,

  To fakt, takie prezenty są naprawdę miłe !Dziewczyna doskonale wie jakie są moje motoryzacyjne upodobania i wybiera piękne samochody do kolekcji ;)

  Ja dostaję także fajne prezenty od brata, rodziców czy Brocia który sprezentował mi już kilka radiowozów do kolekcji :)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotr, hermoso Bentley de Rusia, y con amor; bien al estilo Bond, James Bond.
  Sean Connery fue el mejor 007; también me gusta como Daniel Craig interpreta hoy el papel.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Juanh ! Zgadzam się - Sean Connery był świetny w roli 007 i filmy z nim są kapitalne. Daniel Craig także dobrze wcielił się w rolę Jamesa Bonda. Dobrze zagrał moim zdaniem także Roger Moore.

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż zmusiłeś mnie do sięgnięcia na półkę po kolejną odsłonę przygód mojego ulubionego bohatera filmowego jakim bez wątpienia jest James Bond. Klasyczny film i klasyczne samochody. Ładnie się prezentuje Twój Bentley i z pewnością jego wartość sentymentalna jeszcze bardziej dodaje mu uroku ;) Takie modele ceni się najbardziej.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję ! Myślę że za niedługo zaprezentuję kolejne "Bondy" ;) No i przy okazji nabędę kolejne modele z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń