Obsługiwane przez usługę Blogger.

FSO Polonez Lux - Milicja Obywatelska

W tym wpisie mam przyjemność zaprezentować wam prostą, ale w mojej ocenie ciekawą konwersję, jaką ostatnimi czasy popełniłem. Jest nią milicyjny Polonez Lux, który powstał w oparciu o modelik radiowozu Poloneza 1500 z wydania specjalnego serii Kultowe Auta PRL-u. Na początku lat 80 XX wieku prawdopodobnie kilka egzemplarzy tego samochodu trafiło do służby w Milicji Obywatelskiej. Niestety na chwilę obecną nie jestem w posiadaniu numerów rejestracyjnych tych pojazdów. Jeśli uda mi się do nich dotrzeć z pewnością wzbogacę o nie prezentowany modelik. Jeżeli ktoś z was jest w posiadaniu tych informacji bardzo proszę o kontakt. Jak wyszedł modelik? Zobaczcie sami:
Wspólne zdjęcie z Polonezem 1500. 
21.09.2017 - Modelik otrzymał nową galeryjkę (autor: mvs) oraz tablice rejestracyjne wykonane przez kolegę Brociu (niestety wciąż nie znam numerów oryginału). 

8 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze wyszło :)
  Całkiem fajny efekt dała konieczna poprawa odbłyśników reflektorów, a właściwie ich utworzenie :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham ten Polonez dzielimy się z tym, że kopalnia jest wersja cywilna, aw kolorze policji Lubię dużo więcej

  Gratulacje dla niego


  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Piotrku! Bardzo fajnie się prezentuje ten model. :) Fajnie wygląda cały pas przedni z dodatkowym oświetleniem, tylne reflektory, i ta śmieszna konstrukcja na dachu :D

  Jedynie przydałaby się jakaś lista zmian, bo dla mnie jako laika w tego typu modelach, nie jest wiadome, jak model wyglądał fabrycznie, a co dołożyłeś samemu :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Damianie za miłe słowo ;) Wprowadzone zmiany to przedni pas, dodane spojlery i pomalowane trochę pierdółek, jak np. uszczelki ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie każdy model w malowaniu policyjnym zyskuje na prezencji ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za miłe słowo!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejny nietuzinkowy modelik w Twoim zbiorze;) niedługo będziesz miał same nietuzinkowe, których wszyscy będziemy Ci zazdrościć ;P

  Pzodrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze trzeba poczekać, ale rzeczywiście tematyka będzie bardzo oryginalna ;) Choć jej przedsmak zaprezentowałem już ponad rok temu ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń