Obsługiwane przez usługę Blogger.

Nissan Fairlady Z300ZR (Z31) - Kyosho

Nissan Fairlady Z300, znany także pod oznaczeniem Z31trafił do produkcji w 1983 roku, jako następca modelu 280Z produkowanego od 1976 roku. Nowy model był utrzymany w stylistyce poprzednika, jednak dostosowanej do mody lat 80. Wyostrzono kształty, zwiększono powierzchnię przeszkoloną i zastosowano efektowne unoszone reflektory przednie. Samochód sprzedawano jako dwu- lub czteroosobowy. Warto dodać, że współczynnik oporu powietrza w modelu Z31 wynosi Cx=0.30, co było wówczas bardzo dobrym wynikiem. Pod maską pracowały sześciocylindrowe jednostki o pojemności 1998 ccm i 2960 ccm, mające w zależności od wersji, moc od 160 KM do 230 KM. Podobnie jak poprzednie dwie generacje, tak Z31 odniosła sukces na rynku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Produkcja trzeciej generacji Fairlady zakończyła się w 1989 roku. Łącznie wyprodukowano 343 tysiące egzemplarzy tego samochodu.
Zainteresowanych szczegółowych opisem modelu Z31 odsyłam na blog: http://staryjaponiec.blogspot.com
Prezentowany model został wyprodukowany przez Kyosho i jest to pierwsza (i jak dotąd jedyna) miniatura tej firmy w mojej kolekcji. Producent podaje, że jest to model limitowany, a wielkość serii wynosi 1704 egzemplarze. Modelik wykonany jest na wysokim poziomie, co widać zwłaszcza po przyjrzeniu się detalom, takim jak kapitalne światła tylne, czy lusterka. Zaskakująco dobrze zostały odwzorowane klamki. Mimo, że nie są osobnym elementem, a zostały odlane wraz z bryłą nadwozia, to wyglądają na bardzo misterne. Jedyne, co może budzić pewne zastrzeżenia to kierunkowskazy boczne, które odlano wraz z nadwoziem i w przeciwieństwie do klamek wypadają dość słabo. Podsumowując, modelik z czystym sercem polecam każdemu miłośnikowi motoryzacji, nie tylko tej japońskiej.

8 komentarzy:

 1. Piękny model, czekałem na ten wpis i się doczekałem;) zarówno bryła pojazdu jak i poziom detali bardzo mi się podoba. Gratuluję pięknego eksponatu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Szymonie! Cieszę się, że model się spodobał. Liczę, że i w Twojej kolekcji wkrótce taki się znajdzie ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Też się do niego przymierzam, już od wielu lat :D
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogę z czystym sumieniem go polecić ;) Na pewno się nie zawiedziesz ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 5. Nissan model, który ma chyba zawsze lubił czerwone hubbiera było lepiej, ale ten niebieski niego pasuje bardzo dobrze.

  Opony to najlepszy opis tego


  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny modelik. Lakier pięknie się mieni, wszystkie Twoje słowa popieram w 100% :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję Damianie! Modelik to naprawdę wysoka klasa ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się, że niebieski lakier bardzo pasuje temu modelikowi ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń