Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ford Transit Connect - Straż Miejska Sosnowiec

W tym wpisie zaprezentuje model radiowozu, do którego odtworzenia w miniaturze zachęcił mnie kolega Piotrek z minirajdy.minirally. Autorem kalkomani i belki ostrzegawczej jest kolega MVS.
Pierwowzór został wyprodukowany w 2011 roku i trafił do służby w sosnowieckiej straży miejskiej na przełomie 2011 i 2012 roku i wykorzystywany jest po dziś dzień. Jest to radiowóz patrolowo-interwencyjny wyposażony w tzw. 3-klasę, czyli przedział do przewożenia osób bezdomnych, nietrzeźwych lub ujętych w trakcie interwencji.
Ford Transit Connect w malowaniu sosnowieckiej straży miejskiej. Autor zdjęcia: Piotr Kurek.
Bazą dla konwersji był model firmy Welly. Prawie 3 lata temu ten sam model, ale w srebrnym kolorze, posłużył mi do stworzenia pierwszego radiowozu Straży Miejskiej do mojej kolekcji. Jako że baza była w białym kolorze jedyne co musiałem zrobić to imitację oszklenia oraz nałożyć kalkomanie, które wykonał na moje zamówienie kolega MVS, znany też pod nickiem polskimodel na allegro. Jego autorstwa jest także belka ostrzegawcza na dachu modelu. Jak sami widzicie modelik jest bardzo prosty, ale bardzo mnie cieszy. Zapewne wkrótce kolega MVS rozpocznie sprzedaż zestawów umożliwiających stworzenie takiego modelu. Będzie to ciekawa oferta dla kolekcjonerów modeli polskich radiowozów, którzy chcą niewielkim kosztem finansowym urozmaicić swoją kolekcje. Nie bez znaczenia jest fakt, że aby stworzyć ten modelik nie trzeba mieć specjalnych umiejętności modelarskich.

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny modelik Piotrze. Rzeczywiście niskim kosztem idzie stworzyć dość unikatową miniaturę :) Jedynie trochę dziwnie w świetle wyglądają tylne szyby. Strasznie nierówno. Spodobały mi się za to tylne reflektory.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damianie! Zgadzam się w kwestii tylnych szyb. Jest to taśma, która w przyszłości zamierzam zmienić na taką o "płaskiej" fakturze i z połyskiem :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Prosty ale przyjemny modelik. Fajnie że kolor trafiony, bo nie ma roboty z przelakierowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest to co lubię, bo model mogę zrobić samemu specjalnie się nie wysilając ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 3. Witaj Piotrze, szyby musisz koniecznie wymienić, bo ich faktura odrobinę pogarsza efekt końcowy. Poza tym uważam, że model wyszedł bardzo dobrze i nie odbiega od oryginału, który był jego pierwowzorem. Jest prosty, ale taki jest oryginał;)
  Gratuluję;)

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przyszłości wymienię te "szyby" ;) Muszę tylko znaleźć odpowiedni materiał ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń