Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Roomster - Straż Miejska Radom

W tym wpisie mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam model radiowozu Skoda Roomster w barwach Straży Miejskiej z Radomia. Miniatura została wykonana przez kolegę Piotra z manufaktury Diecast Art. Dziękuję Piotrze! Podziękowania należą się także Pawłowi - funkcjonariuszowi radomskiej Straży Miejskiej, który przekazał mi informację o tym samochodzie. 
Nie mogę nie wspomnieć również o koledze Damianie z bloga rajdowakolekcja.pl, który pomógł mi w przeniesieniu bloga na własną domenę. Od teraz nazwa bloga nie brzmi modelewladka.blogspot.com, a po prostu modelewladka.pl. Z pewnością dzięki temu adres będzie łatwiejszy do zapamiętania. Serdecznie dziękuję Damianie!
Pierwowzór modelu trafił do służby w pierwszej połowie 2012 roku. Były to ostatnie miesiące przed wejściem w życie rozporządzenia (1 lipiec 2012), które ujednolicało oznakowanie samochodów służbowych straży miejskiej tj. szachownica oraz niebieski pas z napisem Straż Miejska poniżej. Mimo, że wiele jednostek zamawiało już pojazdy oznakowane zgodnie z mającymi lada chwila wejść przepisami to Skoda radomskiej Straży Miejskiej otrzymała oklejenie własnego wzoru. Co ciekawe ów oklejenie okazało się nienajlepszej jakości i już po kilku latach eksploatacji samochodu musiało zostać wymienione. Tym razem radiowóz oznakowano już zgodnie ze wspomnianym przepisem. Samochód oznaczono numerem taktycznym R-208 i jest przystosowany do przewożenia blokad na koła. W związku z tym wykorzystywany jest głównie przez patrol realizujący zadania z zakresu bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach. Na dachu umieszczono belkę ostrzegawczą Federal Signal Vama 5000.
Zdjęcia: Straż Miejska w Radomiu
Jak już wspominałem model wykonał kolega Piotr z manufaktury Diecast Art. Bazą dla konwersji była miniatura produkcji firmy Abrex. Wspomnę, że jest to już druga Skoda Roomster jego autorstwa w mojej kolekcji. Poprzednią był radiowóz w malowaniu Straży Miejskiej z Czechowic Dziedzic. Kolega Piotr należy do ambitnych modelarzy co widać po świetnie wykonanych detalach. W prezentowanym modelu na szczególną uwagę zasługuje belka ostrzegawcza na dachu. Jako, że w pierwowzorze posiada ona przezroczysty klosz doskonale są widoczne wewnętrzne komponenty. Przyznam szczerze, że składając zamówienie spodziewałem się zwykłego przezroczystego odlewu jednak Piotrek włożył w ten element sporo czasu i umiejętności, a efekt jest rewelacyjny. Świetnie prezentuje się także kratka oddzielająca przednie fotele od tylnej kanapy. Ostatnim detalem, który wymagał dorobienia przez Piotra były relingi dachowe. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości lakieru i kalkomanii. W mojej ocenie Piotrowi bardzo dobrze udało się odwzorować ten model, a ja mogę tylko cieszyć się z kolejnego eksponatu do mojej kolekcji radiowozów polskich służb mundurowych.
Na koniec chciałbym zaprosić Was na facebookową grupę Cztery kółka w miniaturze. Jest to inicjatywa będąca efektem współpracy blogów rajdowakolekcja.pl, muzeum43.pl oraz modelewladka.pl. Naszą ambicją jest zrzeszenie kolekcjonerów modeli samochodów w jednym miejscu, gdzie każdy będzie mógł się pochwalić swoją kolekcją, wyrazić własne zdanie czy podzielić się swoimi doświadczeniami. 

5 komentarzy:

 1. El Skoda de la policía!
  Bello, pero prefiero los Skoda de rally.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Juanh za komentarz!

   Wiem, że wolisz rajdowe modele :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Widać wykonanie na profesjonalnym poziomie :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Abarth098!

   Na żywo widać jeszcze lepiej :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 3. Bardzo się cieszę, że udało się przejść pod własną domenę. Tak jak mówisz, adres łatwiejszy do zapamiętania, a i wygląda bardziej profesjonalnie.
  Model bardzo ładny, belka rzeczywiście robi wrażenie. :)
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń