Obsługiwane przez usługę Blogger.

Fiat Seicento - Komenda Miejska Policji w Krakowie

Prezentowana dziś miniatura, czyli policyjny Fiat Seicento został wybrany jako propozycja na kolejny wpis w głosowaniu, które odbyło się na fanpage bloga w dniach 8-12 kwietnia bieżącego roku. Model ten otrzymał 19 głosów, a jego konkurent - milicyjny Polonez 1500 sześć głosów mniej.
Mimo, że od zakończenia produkcji Fiata Seicento minęło 9 lat to wciąż jest jednym z najczęściej spotykanych modeli na naszych ulicach. Jeszcze do niedawna można było zobaczyć je w policyjnych barwach. Samochody te wykorzystywano przede wszystkim do transportu psów służbowych lub co rzadziej dla dzielnicowych. Bywały także przypadki, że Seicento (najczęściej z braku innych środków transportu) przydzielano patrolom interwencyjnym. Poza Policją Seicento można było spotkać w służbie Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej (m.in. Bytom) oraz Żandarmerii Wojskowej. 
Prezentowany model został wykonany przez kolegę Andrzeja z manufaktury Modele Sambora. Bazą dla konwersji była miniatura wydana przez Deagostini we włoskiej serii Carabinieri. Pierwowzorem jest samochód, który wykorzystywany był przez pododdział przewodników psów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zakres konwersji był znaczący - model zyskał nowy lakier, policyjne oznaczenia i belkę ostrzegawczą na dachu. Pracę Andrzeja oceniam bardzo wysoko, a model zajmuje ważne miejsce w mojej kolekcji radiowozów polskich służb mundurowych.

4 komentarze:

 1. Bardzo fajna miniaturka. Ja myślałem nad zaadaptowaniem Seicento do wersji cywilnej, może kiedyś plan zrealizuje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć DiEcast!

   Dziękuję za komentarz i liczę, że uda się kiedyś zrealizować ów plan :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Bardzo ładnie zrobiony Sejek. Było dużo roboty, ale Andrzej podołał :)
  Jeśli dobrze kojarzę, to wcześniej u Ciebie pojawił się już jeden samochód do przewozu psów, fajnie byłoby zrobić im wspólne zdjęcie.
  Cieszę się, że kolekcja radiowozów się rozwija i trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Damianie!

   Cieszę się, że model się Tobie spodobał :) Zdjęcie zbiorowe to dobry pomysł :) Zrobię je i zaktualizuje wpis :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń