Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łada 2109 Samara - Straż Miejska Warszawa

W tym wpisie zaprezentuje model radiowozu, o którego istnieniu dowiedziałem się dzięki Panu Inspektorowi Wiktorowi Tomoń ze stołecznej Straży Miejskiej. Jest to Łada 2109 Samara z początków istnienia Straży Miejskiej w Warszawie.
Pierwowzór modelu wykorzystywany był najprawdopodobniej w latach 1994-1997. Samochód wyposażony został w radiostacje, a na jego nadwoziu znalazły się emblematy wskazujące jego służbową przynależność do oddziału Praga-Południe.
Zdjęcie dzięki uprzejmości insp. Wiktor Tomoń, Archiwum Straży Miejskiej w Warszawie.
Prezentowany model wykonał dla mnie kolega Piotrek z manufaktury Diecast Art bazując na miniaturze wydanej w 55 numerze serii Auta PRL-u. Złota Kolekcja. Dzięki temu, że fabryczny kolor modelu odpowiadał pierwowzorowi zakres prac był stosunkowo nieduży. Zmiany objęły przede wszystkim dodanie oznaczeń, tablic rejestracyjnych oraz antenek. Ponadto czarne wnętrze zyskało należytą mu barwę. Szczególnie spodobało mi się zaznaczenie klamr pasów bezpieczeństwa. Podsumowując - Jest to niezwykle interesujący eksponat do mojej kolekcji polskich samochodów służbowych. 

2 komentarze:

 1. Prosta, acz skuteczna konwersja. Myślę, że tą anteną na dachu SM komunikowała się z Pasem Oriona :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damianie :D Rzeczywiście długość anteny robi wrażenie :D

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń