Obsługiwane przez usługę Blogger.

Opel Astra V ST - Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Opel Astra K w barwach polskiej policji, który wykonał na moje zamówienie Tracker Art. Nie będę ukrywał, że była to jedna z najbardziej wyczekiwanych konwersji w tym roku.
Pierwsza seria piątej generacji Opla Astry została zakupiona przez policję w 2017 roku w liczbie 300 egzemplarzy. Są to samochody w wersji kombi z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6l i mocy 200 KM. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,7 s, a prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Rok później do służby trafiły kolejne pojazdy. Od pierwszej serii różnią się kilkoma detalami, które są typowe dla radiowozów dostarczanych od 2018 roku. Uwagę zwraca głośnik syreny, który umieszczono w specjalnie wyciętym otworze w grillu. Dzięki przeniesieniu głośnika na zewnątrz dźwięk syreny jest zdecydowanie głośniejszy, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy alarmowej. Kolejną typową dla nowych radiowozów cechą są lampy obrysowe na przednim zderzaku, które poprawiają widoczność sygnałów świetlnych. Ponadto pas ostrzegawczy płynnie przechodzi z bocznej linii na tył nadwozia. Model przedstawia samochód należący do Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Samochód pochodzi z serii dostarczonej w 2018 roku.
Zdjęcie dzięki uprzejmości: Kluczbork 112 (facebook) 
Jak już wspominałem model został wykonany przez Grzegorza z manufaktury Tracker Art. Bazą dla konwersji była miniatura wyprodukowana przez firmę iscale. Zakres konwersji obejmował przemalowanie modelu, oklejenie oznaczeń i zamontowanie belki ostrzegawczej. Efekt jest bardzo dobry i pomijając ukruszoną delikatnie tylną lampę, którą model miał od nowości nie mam żadnych zastrzeżeń. Model bardzo mnie cieszy i liczę, że wkrótce będę mógł Wam zaprezentować kolejne policyjne nowości. Zdradzę Wam, że na warsztacie jest m.in. Kia Stinger oraz VW T6.
Na koniec zdjęcia Astry K w towarzystkie prezentowanego już na blogu poprzednika, czyli Astry J, które przesłał mi Tracker Art:

4 komentarze:

 1. Bardzo ładna konwersja i kolejny unikatowy dodatek do kolekcji! Długo czekałeś na otrzymanie Astry? Bo ja zamówiłem waloryzacje kilku modeli, i czekam tak chyba ponad 2 lata i nic, pomimo wielu pytan z mojej strony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj!

   Dziękuję! Czas oczekiwania na konwersję wyniósł około 3 miesięcy :) Czasem warto o sobie przypominać :P

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Bardzo ładnie zrobiona konwersja! Myślę, że jest jaśniejszą stroną Twojej mundurowej kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damianie!

   Cieszę się, że model się spodobał :D Prawdę mówiąc, to stosunkowo niewiele mam modeli w nowym wzorze ;) Muszę to zmienić ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń