Obsługiwane przez usługę Blogger.

FSO Polonez Caro MR93 - Straż Miejska Świnoujście

Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie model radiowozu Polonez Caro MR93, który wykorzystywała Straż Miejska w Świnoujściu w latach 90 XX wieku. Autorem miniatury jest manufaktura TBP Faktoria.
Niestety mimo wystosowanej przez e-mail prośby do Straży Miejskiej w Świnoujściu nie otrzymałem informacji o pierwowzorze. Przypadek ten niestety nie jest odosobniony, choć spotykam się także z bardzo życzliwym podejściem (jednostki z Brwinowa, Czechowic-Dziedzic, Tarnowa i Warszawy).  Na szczęście radiowóz ze Świnoujścia został utrwalony w programie Kobiety w mundurach, który wyemitowała Telewizja Świnoujście.
Screen z Youtube: link
Prezentowany model został wykonany z żywicy przez manufakturę TBP Faktoria. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Plusami modelu są niewątpliwie liczne elementy fototrawione jak podszybie, wycieraczki i klamki. Na uwagę zasługują też barwione tylne lampy oraz belka ostrzegawcza. Podobnie jak prezentowany poprzednio Caro Plus, także i MR93 został umieszczony na dedykowanej podstawce:
Podsumowując - ten stosunkowo dość minimalistyczny radiowóz to kolejny ciekawy model, który będzie zdobił moją kolekcję samochodów polskich służb mundurowych.

2 komentarze:

 1. Szkoda, że nie wszystkie służby chcą współpracować, nie mniej i tak pomysłów pewnie masz na najbliższych parę lat :D
  W modelu cieszy mnie, że tym razem postarano się o uszczelki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że jest ogromna szansa na przekroczenie liczby 100 modeli polskich radiowozów pod koniec przyszłego roku :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń