Obsługiwane przez usługę Blogger.

Renault Clio RS R3T - Monte Carlo 2017

W tym wpisie zaprezentuję Wam model rajdowego Renault Clio RS R3T, który trafił do mojej kolekcji już jakiś czas temu dzięki pomocy kolegi Damiana z bloga RajdowaKolekcja.pl
Renault Clio RS R3T zostało zaprezentowane pod koniec 2013 roku. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1618 ccm i mocy 242 KM. Renault powierzyło wykonanie elektroniki brytyjskiej firmie Cosworth, hamulce przygotowała amerykańska firma PFC, a za zawieszenie odpowiedzialna jest niemiecka firma Sachs. Samochód został homologowany w 2014 roku i startuje w kategorii RC3.
Model przedstawia samochód o numerze startowym 67 należący do włoskiej załogi Luca Panzani (kierowca) i Federico Grilli (pilot), która wystartowała w rajdzie Monte Carlo w 2017 roku zajmując 1 miejsce w klasie RC3 oraz 2 miejsce w klasie WRC-3. Załoga ta potrzebowała 4:49:18.3 by dojechać do mety, co dało jej również 21 miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę IXO dla wydawnictwa Altaya. Miniatura jest bogata w detale, choć część z nich jest uproszczonych lub mogłyby zostać lepiej dopracowane. Podoba mi się ładnie odtworzony pas przedni, lusterka boczne z wkładką imitującą odbicie, felgi oraz tylne lampy. We wnętrzu znajdziemy klatkę bezpieczeństwa. Szkoda jednak, że pasy bezpieczeństwa, które są widoczne na fotelach kierowcy i pilota, nie zostały pomalowane. Farby zabrakło także by pomalować plastikową zaślepkę na słupku A. Razi również widoczna przez tylną szybę górna część złączki nadwozia z  podwoziem. W modelu rajdowym bardzo istotne dla jego prezencji są nadruki, które w tym przypadku są ostre i czytelne. Podsumowując - jest to bardzo ładny model, który z pewnością zainteresuje miłośników rajdów oraz francuskiej motoryzacji. Za zakupem modelu przemawia również atrakcyjna cena - ja za swój egzemplarz zapłaciłem niewiele więcej niż swego czasu kosztował numer serii Kultowe Auta PRL-u.

2 komentarze:

 1. Bardzo fajny modelik i treściwy opis. Czego chcieć więcej?

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Un coche muy interesante; faltan los Clio amarillos en mi colección!
  Solo tengo este Clío Maxi de Jean Ragnotti:
  https://juanhracingteam.blogspot.com/2013/04/196-renault-clio-maxi.html
  Tu modelo me dio ganas de tenerlo.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń