Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Fabia I Kombi - Straż Miejska Nowy Sącz

Prezentowany w tym wpisie model radiowozu Skoda Fabia Kombi I w barwach Straży Miejskiej z Nowego Sącza został wybrany przez Was w głosowaniu na fanpage bloga
Straż Miejska Nowy Sącz została powołana 21 sierpnia 1990 roku. Początkowo formacja nosiła nazwę Policja Municypalna. Strażnicy do dyspozycji mieli samochody Nysa 522 oraz Polonez 1500. Z czasem w służbie znalazły się takie samochody, jak Polonez Truck, Polonez Caro, Renault Kangoo, Ford Transit IV i Volkswagen T4. Ten ostatni wykorzystywany jest do chwili obecnej. Następnie do służby trafiła prezentowana Skoda Fabia I Kombi, która z czasem zyskała oklejenie zgodne z nowymi przepisami ujednolicającymi wygląd samochodów służbowych straży miejskiej. W służbie znalazł się także Peugeot 2008. Najnowszym radiowozem Straży Miejskiej z Nowego Sącza jest Nissan NV200, którego model prezentowałem już na blogu.
Zdjęcie autorstwa andy ns.
Konwersja powstała na bazie modelu Abrex, a wykonał ją kolega Piotrek z manufaktury Diecast Art. Model bazowy, który zakupił dla mnie kolega Piotrek z bloga minirajdy.minirally opisywałem na blogu dwa lata temu. Wówczas nie myślałem, by poddać go konwersji. Do tego zainspirował mnie kolega Andrzej, znany na forum motoshowminiatura.pl jako andy ns, który wykonał świetny model Skody Fabii w barwach Straży Miejskiej z Nowego Sącza. Pierwowzór wydał mi się na tyle interesujący, że zleciłem Piotrkowi wykonanie konwersj, którą wykonał z należytą starannością. Jest to już 21 model radiowozu Straży Miejskiej w mojej kolekcji pojazdów polskich służb mundurowych. Zbliżająca się 30 rocznica istnienia Straży Miejskiej w Polsce zachęciła mnie do tego, by uczcić ją poprzez prezentację 30 modelu radiowozów tej formacji. Czy uda się to zrealizować? Niestety nie wiem, bowiem w związku z epidemią koronawirusa jeden z kolegów stracił możliwość wydruku kalkomanii, które są niezbędne do wykonania dwóch modeli. Pozostaje mieć nadzieje, że Piotrek z manufaktury Diecast Art, Grzegorz z manufaktury Tracker Art oraz Bartosz z manufaktury TBP Faktoria nie napotkają przeszkód i zrealizują na czas swoje zamówienia. Wtedy będzie szansa, że na święto strażnika miejskiego, które wypada 29 sierpnia uda mi się wykonać wspomnianą prezentację.

2 komentarze:

 1. Lindo, pero estoy más acostumbrado, y me gusta más, a ver el Skoda Fabia de Rally.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Juanh!

   Ja zaś jestem bardziej przyzwyczajony do radiowozów :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń