Obsługiwane przez usługę Blogger.

Citroen Berlingo - Straż Miejska Stargard

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Citroen Berlingo w barwach Straży Miejskiej w Stargardzie. Model wykonał kolega Grzegorz z manufaktury Tracker Art.
Straż Miejska w Stargardzie powstała w 1992 roku. Początkowo służbę pełniło 13 strażników. Obecnie jednostka liczy 22 funkcjonariuszy. Przed wybuchem pandemii priorytetem jednostki była kontrola przestrzegania przez rowerzystów przepisów ruchu drogowego, kontrola posesji pod kątem obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym posesji oraz kontrola miejsc wypoczynku i rekreacji. Ponadto w okresie grzewczym Straż Miejska w Stargardzie kontrolowała posesje pod kątem spalania odpadów w piecach. Warto wspomnieć, że na początku 2018 roku jednostka otrzymała elektryczny radiowóz Nissan eNV200. W grudniu 2019 Straż Miejska w Stargardzie otrzymała nowy radiowóz marki Citroen Berlingo, który zastąpił wysłużonego Forda Fusion (rocznik 2009). 
Radiowóz Citroen Berlingo na tle komendy Straży Miejskiej w Stargardzie. Zdjęcie dzięki uprzejmości Komendanta Straży Miejskiej w Stargardzie p. Wiesław Dubij. Chciałbym w tym miejscu raz jeszcze podziękować Panu za okazaną pomoc!
Bazą dla konwersji był model francuskiej firmy Norev. Niestety miniatura jest dość słaba. Szczególnie widać to lusterkach odlanych wraz z karoserią i zaślepionych okienkach w przednich drzwiach. Fatalnie prezentują się także koła, a zwłaszcza opony bez zaznaczonego bieżnika. Mimo to Grzegorz postarał się wyciągnąć z tej bazy jak najwięcej, co moim zdaniem wyszło mu naprawdę nieźle. Zakres konwersji obejmował przemalowanie i oklejenie modelu oraz wykonanie belki ostrzegawczej, która prezentuje się bardzo dobrze. Podsumowując - choć Grzegorz operował na słabej bazie tak efekt finalny wygląda bardzo przyzwoicie, a model jest kolejnym ciekawym eksponatem do mojej kolekcji pojazdów polskich służb mundurowych.

2 komentarze:

  1. Lindo Berlingo, me gusta el colorido.
    Ya he visto varios modelos con estos colores en este blog.
    Abrazo!

    OdpowiedzUsuń