Obsługiwane przez usługę Blogger.

ZSD Nysa 522T - Straż Miejska w Rybniku

W tym wpisie zaprezentuje kolejny radiowóz rybnickiej Straży Miejskiej jakim jest furgon Nysa 522T. Model wykonał Grzegorz Wieczorek z manufaktury Tracker Art.
Straż Miejska w Rybniku powstała w 1991 roku. Początkowo strażnicy mieli do dyspozycji wysłużone samochody, którymi dysponował rybnicki magistrat. Były to Fiat 126p FL, FSO 125p oraz Nysa 522T, która wykorzystywana jako pojazd gospodarczy. Nysa zyskała malowanie w postaci dwóch pasów - węższy, który biegł w linii klamek poprowadzony dookoła pojazdu oraz szerszy, w którym umieszczono napis Straż Miejska. Na przednich drzwiach umieszono herb miasta Rybnik. Radiowóz wykorzystywano do przełomu lat 1995/1996, kiedy został zastąpiony przez Żuka, który w przeciwieństwie do Nysy był fabrycznie nowy.
Jak już wspomniałem na początku model wykonał kolega Grzegorz z manufaktury Tracker Art. Bazą dla konwersji był model wydany w 165 numerze serii Kultowe Auta PRL-u. Zakres konwersji obejmował nałożenie oznaczeń, lampy ostrzegawczej oraz poprawę kilku detali, jak np. domalowanie uszczelek szyb. Szczególną uwagę zwraca bardzo wysokiej jakości kalkomania starego herbu miasta Rybnik, który Grzegorz stworzył praktycznie od zera. Podsumowując - kolejny, trzeci już radiowóz rybnickiej jednostki, której jestem funkcjonariuszem bardzo mnie cieszy. Pochwalę się Wam, że warsztacie znajdują się kolejne dwa modele - wspomniane powyżej FSO 125p oraz Żuk A-07. Liczę, że będę mógł Wam je wkrótce zaprezentować.

2 komentarze:

  1. Bardzo przyjemna miniaturka i świetne kalkomanie. Też mam taką (w wersji cywilnej oczywiście) i muszę ją w końcu skończyć

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Muy buena conversión, y excelente el trabajo con el escudo.
    Abrazo!

    OdpowiedzUsuń