Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ford Transit Connect - Straż Miejska Ostrołęka

Prezentowany w tym wpisie model radiowozu Ford Transit Connect w barwach Straży Miejskiej w Ostrołęce to kolejna miniatura, która powstała dzięki współpracy z kolegą Jackiem z bloga Służby w skali. Jacek odpowiedzialny jest za projekt kalkomanii. Na modelu znalazła się także belka autorstwa kolegi Marcina.
Straż Miejska w Ostrołęce została powołana w lutym 1992 roku. Obecnie jednostka liczy 17 etatów, a funkcjonariusze mają do dyspozycji radiowozy Ford Focus oraz Ford Transit Connect. Ford Transit Connet, którego miniatura jest bohaterem tego wpisu, wyposażony jest w tzw 3 klasę, czyli oddzielony od reszty kabiny przedział do przewozu osób nietrzeźwych bądź ujętych w trakcie interwencji.
Bazą dla konwersji był model firmy Welly, którego skala to około 1/42. Stali czytelnicy bloga doskonale wiedzą, że modele radiowozów, które zbieram są w skali 1/43, czyli nieco mniejsze. Rozbieżność w skali nie przeszkadza mi jednak, bowiem na rynku brakuje alternatywnego modelu w skali 1/43. Ponadto sama miniatura Welly jak na swoją cenę jest naprawdę przyzwoita, czego nie można powiedzieć o ostatnich dostawczakach od firmy Norev, które kosztują 4-5 razy więcej niż prezentowany modelik. Zakres konwersji objął nałożenie kalkomani oraz belki świetlnej na dachu. Z końcowego efektu jestem bardzo zadowolony i liczę, że wkrótce z Jackiem zrealizujemy kolejne  ciekawe projekty.

Brak komentarzy