Obsługiwane przez usługę Blogger.

Toyota Land Cruiser J150 - Komenda Powiatowa Policji w Bytowie

Ostatnim modelem, jaki trafił do mojej kolekcji w 2020 roku jest prezentowany w tym wpisie radiowóz Toyota Lanc Crusier J150 należący do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Miniatura została wypatrzona przeze mnie na znanym portalu aukcyjnym. Jak się później okazało, jej twórcą jest znany kolekcjoner modeli policyjnych Pan Arkadiusz Sokół.
Model przedstawia radiowóz należący do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Pierwowzór trafił do służby na początku 2020 roku. Wyposażony jest w silnik wysokoprężny o pojemności 2,8 l i mocy 180 KM. Samochód został przydzielony do wydziału prewencji, a wykorzystywany jest przez dzielnicowych. 
Jak już wspomniałem na początku, autorem miniatury jest pan Arkadiusz Sokół. Bazą dla konwersji była miniatura-zabawka chińskiego producenta Cai Po, która dostępna jest na portalu aliexpress. Skala modelu to około 1/42. Sama jakość modelu bazowego jest, delikatnie mówiąc słaba. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku wielu innych współczesnych samochodów, żadna inna firma nie produkuje tego modelu w tej skali. Na szczęście dzięki policyjnym oznaczeniom i detalom, takim jak głośnik syreny w grillu, belka ostrzegawcza, czy antenka modelik zyskuje na prezencji i stanowi kolejny ważny eksponat w mojej kolekcji modeli polskich radiowozów.

Brak komentarzy