Obsługiwane przez usługę Blogger.

Hyundai Ioniq - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

W tym wpisie zaprezentuje Wam model jednego z najciekawszych samochodów służbowych we flocie Inspekcji Transportu Drogowego. Jest nim elektryczny Hyundai Ioniq należący do WITD Katowice. Model ten wykonał dla mnie kolega Dominik.
W połowie 2020 roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach wzbogacił się o elektryczny samochód Hyundai Ioniq. Jest to pierwszy samochód o takim napędzie w służbie Inspekcji Transportu Drogowego. Zastąpił on wyeksploatowaną Skodę Octavię z silnikiem wysokoprężnym. Nowy radiowóz z pewnością prezentuje się bardzo efektownie i jest niewątpliwą wizytówką formacji.
Elektryczny Hyundai Ioniq po dostarczeniu do jednostki. Pojazd nie posiada jeszcze tablic rejestracyjnych. Na drugim planie widoczna Mobilna Stacja Diagnostyczna na bazie samochodu ciężarowego DAF LF260. foto: materiały WITD Katowice: link
Powyżej zdjęcie radiowozu Hyundai Ioniq mojego autorstwa.
Prezentowany model to konwersja, którą wykonał kolega Dominik na bazie produktu firmy Welly. Niestety nie jest to model w skali 1/43, a 1/38. Jakie są miniatury Welly, każdy widzi.  Przyznam jednak, że sam Ioniq wykonany jest całkiem nieźle. Warto jeszcze dodać, że jest to obecnie jedyny model tego samochodu na rynku. Poza skalą, która odbiega od reszty mojej kolekcji, model przedstawiał standardową wersję hybrydową, a nie elektryczną. Ta ostatnia wyróżnia się nieco innym grillem. Mimo tego uznałem elektrycznego Hyunadaia ITD za model na tyle ciekawy, że jestem w stanie przymknąć oko na wspomniane wyżej nieścisłości. Zakres konwersji był spory i objął m.in. usunięcie szyberdachu, którego nie posiada pierwowzór, nałożenie nowego lakieru, dodanie oznaczeń i belki sygnalizacyjnej na dachu. Efekt konwersji bardzo mi się podoba, a model jest bardzo ciekawym urozmaiceniem mojej kolekcji samochodów polskich formacji mundurowych.

Brak komentarzy