Obsługiwane przez usługę Blogger.

MAN TGX XXL 18.500 Lion Pro Edition - IXO

Po dłużej przerwie mam przyjemność zaprezentować Wam model ciągnika siodłowego MAN TGX z kabiną XXL w odmianie Lion Pro Edition, który wyprodukowała firma IXO.
MAN serii TGX został wprowadzony do produkcji w 2007 roku, zastępując model TGA. Już rok później seria TGX otrzymała tytuł Samochód Ciężarowy roku 2008. Na początku 2018 roku firma MAN wypuściła limitowaną edycję modelu serii TGX, którą nazwano Lion Pro Edition. Wersja ta charakteryzowała się czerwonym kolorem, dodatkowym oświetleniem i orurowaniem oraz oklejeniem imitującym karbon. Pojazd napędzał 500-konny wariant silnika D26. Nabywca edycji Lion Pro Edition mógł wybrać jeden z dwóch wariantów wnętrza - Comfort i Premium Comfort. W tej drugiej odmianie samochód wyposażono m.in. w kuchenkę mikrofalową, telewizor i ekspres do kawy. MAN TGX  
Jak już wspomniałem na początku wpisu, prezentowany model wyprodukowała firma IXO. Jakość modelu stoi na podobnym poziomie co inne ciężarówki tego producenta, które prezentowałem już na blogu (Renault Magnum i Volvo FH 12). Mamy więc naprawdę nieźle odtworzony wygląd zewnętrzny, ale wnętrze jest po prostu ubogie. Razi to, tym bardziej że przednia szyba pojazdu jest duża. Za to z zewnątrz model prezentuje się bardzo efektownie, co z pewnością potęguje piękny, czerwony lakier. Uwagę zwracają przednie reflektory, lusterka z wkładkami imitującymi odbicia oraz efektowne felgi. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do montażu i malowania modelu. Co ciekawe, producent dodał dwie antenki do samodzielnego montażu. 

2 komentarze: