Obsługiwane przez usługę Blogger.

Volkswagen Transporter T6 - Straż Ochrony Kolei

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Volkswagen Transporter T6 w barwach Straży Ochrony Kolei. Jest to pierwszy samochód służbowy tej formacji w mojej kolekcji. Miniaturę wykonał kolega Jacek z zaprzyjaźnionego bloga służby w skali.
Straż Ochrony Kolei to umundurowana i uzbrojona formacja, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i egzekwowanie przepisów porządkowych na obszarach kolejowych. Funkcjonariusze chronią także mienie kolejowe, takie jak tabor, obiekty budowlane czy infrastrukturę. Obecnie Straż Ochrony Kolei liczy prawie 2900 funkcjonariuszy. W ponad 100-letniej historii funkcjonariusze SOK korzystali z radiowozów takich, jak GAZ-69, UAZ-469, Fiat 125p, Żuk A07, Nysa 522, czy Star 28. Obecnie wykorzystuje się samochody służbowe takie, Volkswagen Amarok, Mitsubishi L200 oraz furgony Volkswagen Transporter T5 i T6. 
Jak już wspomniałem na początku, prezentowany model wykonał kolega Jacek. Jest to konwersja na bazie miniatury firmy Welly, który jest w skali +/- 1/43. Na blogu prezentowałem już dwie konwersje bazujące na welly. Była to odmiana policyjna oraz straży miejskiej. Zakres konwersji objął przemalowanie modelu, dodanie oznaczeń SOK oraz belki ostrzegawczej. Jacek wykonał swoją pracę bardzo starannie, dzięki czemu mogę się cieszyć kolejnym modelem w mojej kolekcji pojazdów polskich służb mundurowych.

2 komentarze: