Obsługiwane przez usługę Blogger.

AUDI A4 B5 - Minichamps

Audi A4 B5 zostało zaprezentowane we wrześniu 1994 roku jako następca modelu 80 B4. W listopadzie tego samego roku rozpoczęła się produkcja seryjna Audi A4, a sprzedaż rozpoczęto dwa miesiące później. Samochód powstał na bazie nowej płyty podłogowej grupy VAG oznaczonej PL45, którą zastosowano także w Passacie B5. Nowy model na tle poprzednika charakteryzował się lżejszą i bardziej opływową linią nadwozia oraz wielowachawczowym zawieszeniem. Początkowo Audi A4 produkowane było wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan. Wersja kombi dostępna była w ofercie od lutego 1996 roku. 
W ciągu siedmiu lat produkcji gama silników przednionapędowego A4 objęła 10 jednostek benzynowych i 6 wysokoprężnych. Silniki benzynowe miały pojemność od 1,6 do 2,7 l i moc od 101 do 381 KM. Najmocniejsza jednostka oferowana była w usportowionej wersji oznaczonej RS4, która zadebiutowała w 1999 roku. Jednostki wysokoprężne charakteryzowały się pojemnością 1,9 l i 2,5 l i mocą od 75 do 150 KM. W ofercie nie zabrakło rzecz jasna modelu Quattro z napędem na obie osie. Produkcję sedana zakończono w 2000 roku, a wersję kombi produkowano rok dłużej.
Prezentowany model został wyprodukowany przez niemiecką firmę Minichamps, znaną także jako PMA (skrót od Paul's Model Art). Jest to już dość wiekowa miniatura, której jakość wyraźnie odstaje od nowszych modeli tego producenta, jak np. czwarta generacja A4 prezentowana na blogu trzy lata temu. Mimo to jak na swoje lata model prezentuje się naprawdę nieźle, bijąc wiele współczesnych produktów (Tu mam na myśli przede wszystkim fatalnie wykonane dostawczaki od Norev'a). Podobnie, jak inne starsze modele Minichamps'a, tak i prezentowane Audi posiada metalowe podwozie. Mój egzemplarz został poprawnie zmontowany i polakierowany. Jako, że model fabrycznie pozbawiony był tablic rejestracyjnych, wyglądał przez to łyso. Dlatego też w miniaturze umieściłem polskie tablice rejestracyjne autorstwa kolegi Brociu. Dzięki temu tchnąłem w ten leciwy, ale przede wszystkim solidny i cieszący oko model nieco życia. 

2 komentarze:

  1. Twoja miniatura Audi A4 bardzo cieszy moje oko. Do tego wspaniale dobrana kolorystyka nadwozie-wnętrze. Tablice rejestracyjne dodają dużego smaczku całości.
    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń