Obsługiwane przez usługę Blogger.

Hyundai i30 - Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

W tym wpisie zaprezentuje Wam model pierwszego radiowozu Straży Granicznej w mojej kolekcji, jakim jest Hyundai i30 pierwszej generacji należący do Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Autorem miniatury jest kolega Dominik, który wykonał już dla mnie m.in. Hyundai'a Ioniq z WITD Katowice. Belka świetlna została wykonana przez kolegę Jacka, autora bloga służby w skali.
Radiowozy Hyundai i30 zostały zakupione dla Straży Granicznej w ramach Programu Rocznego 2008. Pozyskano w ten sposób 19 samochodów tego typu, które w formacji tej określone są jako pojazdy wspomagające patrolowo-szosowe. Zakupione przez Straż Graniczną samochody napędzane są silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1991 ccm i mocy 140 KM. Jako ciekawostkę warto dodać, że w pojazdach tych zainstalowane zostało ogrzewanie postojowe.
Prezentowany model to konwersja bazująca na prezentowanej już na tym blogu miniaturze Welly. Zakres konwersji objął przemalowanie modelu i nałożenie kalkomanii. Za tę część odpowiedzialny jest wspomniany wcześniej kolega Dominik. Mój wkład w tym modelu to jedynie dodanie belki świetlnej wykonanej przez kolegę Jacka. Efekt jest całkiem niezły, a sam model otworzył w mojej kolekcji tematykę radiowozów Straży Granicznej. 
Hyundai i30 w towarzystwie radiowozów innych służb i formacji mundurowych.

Brak komentarzy