Obsługiwane przez usługę Blogger.

400 wpis - Toyota Corolla XII Hybrid - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiam Wam 400 wpis, w którym prezentuję model radiowozu Toyota Corolla XII Hybrid w barwach Inspekcji Transportu Drogowego. Miniatura ta została wykonana przez kolegów Jacka z słuzbywskali oraz Roberta. Dziękuję Panowie!
Pod koniec 2021 roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach wzbogacił się o oznakowany radiowóz Toyota Corolla XII w wersji hybrydowej. Co ciekawe zielony kolor pojazdu to nie lakier, a oklejenie. Z pewnością kolorystyka tego radiowozu wyróżnia się spośród użytkowanych dotąd pojazdów inspekcyjnych. Obecnie samochód ten wykorzystywany jest przez Oddział Terenowy Wydziału Inspekcji WITD Katowice w Skoczowie.
Toyota Corolla XII Hybrid należąca do WITD Katowice
Model wraz ze swoim pierwowzorem.
Prezentowany model to druga po radiowozie Straży Miejskiej w Radomiu konwersja na bazie miniatury-zabawki firmy Caipo w skali 1/43. Nie jest to najlepsza baza, ale efekt prac jest naprawdę satysfakcjonujący. Twórcami konwersji są koledzy Jacek i Robert. Pierwszy podjął się polakierowania nadwozia na kolor zielony oraz odpowiada za świetne kalkomanie. Robert zaś podjął się trudnego zadania, jakim było pomalowanie białych elementów. Mój wkład to jedynie dodanie belki świetlnej na dach. Miniatura bardzo mnie cieszy i jest ciekawym uzupełnieniem mojej kolekcji polskich radiowozów

2 komentarze:

  1. Masz mnóstwo fajnych modeli w kolekcji, więc na wstępie brawo za pasję! Jednak nie wiem kto robił konwersję, ale zielony został dobrany źle. Jest co najmniej o odcień za jasny. Nie wiem z czego to wynika, ale w takim kolorze w Meksyku widziałem taksówki. Ja bym go jeszcze raz przemalował. Pozdrawiam, Sławek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć Sławek! Dziękuję za miłe słowa. Rzeczywiście kolor nie jest idealnie taki jak na pierwowzorze, ale naprawdę jest jemu bardzo bliski. Pozdrawiam serdecznie! Piotrek

      Usuń