Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent mikołajkowy od żony - Audi A6 C4 Avant - Szwedzka Policja

W tym wpisie zaprezentuje Wam miniaturę radiowozu Audi A6 C4 Avant w barwach szwedzkiej policji, którą otrzymałem od mojej żony w prezencie mikołajkowym.
Audi A4 C4 wprowadzono do produkcji w 1994 roku. Był to de facto lifting modelu 100, który produkowano w latach 1990-1994. Zewnętrznie pojazd wyróżniał się kształtem świateł przednich i tylnych, a także nową atrapą grilla. Samochód produkowano do 1997 roku. 
Flota radiowozów szwedzkiej policji składa się głównie z pojazdów rodzimej produkcji, czyli Volvo, a wcześniej także i Saab. W latach 90 XX w służbie szwedzkiej policji wykorzystywano dość sporo samochodów produkcji niemieckiej takich jak Opel Omega, Ford Scorpio, Mercedes-Benz W202, Volkswagen Passat B3, czy Audi A6 C4 Avant. 
Niezwykle interesujące zdjęcie Audi A6 C4 Avant w barwach szwedzkiej policji autorstwa Pana Håkan Gustafsson pochodzące ze strony www.utryckningsfordon.se (Serdecznie polecam odwiedzić tę stronę!). Uwagę zwracają dodatkowe reflektory długodystansowe umieszczone na  przednim zderzaku, które wykorzystywano na zaśnieżonych i nieoświetlonych drogach. Innym ciekawym, typowym dla szwedzkich radiowozów detalem jest dodatkowe lusterko wsteczne umieszczone po stronie pasażera. Ma ono na celu m.in. ułatwić dysponentowi obserwację tego co znajduje się za samochodem. Charakterystyczna belka świetlna firmy Standby z centralnie umieszczonym szperaczem została wprowadzona na wyposażenie w latach 90. Zdjęcie umieszczono w celu zaprezentowania pierwowzoru oraz porównania go z opisywanym modelem.
Jako, że model ten otrzymałem w prezencie nie podejmuję się jego recenzji. 

Brak komentarzy