Obsługiwane przez usługę Blogger.

Renault Kangoo II ZE - Gendarmerie

Kontynuując temat radiowozów w tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Renault Kangoo II ZE w barwach francuskiej żandarmerii narodowej.
Renault Kangoo drugiej generacji zaprezentowano we wrześniu 2007 roku. Konstruktorzy pojazdu skupili się na zwiększeniu przestronności i praktyczności modelu, który dostępny był w trzech wariantach - skróconym, podstawowym i przedłużonym. W lutym 2011 roku zaprezentowana została elektryczna wersja Kangoo oznaczona ZE. Początkowo gniazdo ładowania znajdowało się w klapce umieszczonej pomiędzy lewym reflektorem, a logo Renault. Po faceliftingu, który miał miejsce w 2013 roku, gniazdo ładowania przeniesiono pod uchylane logo marki. Początkowo zasięg pojazdu na pełnym ładowaniu wystarczał na pokonanie 170 kilometrów. Po modernizacji jednostki napędowej udało się zwiększyć zasięg do 270 kilometrów na jednym ładowaniu. Kangoo ZE spotkało się z niemałym zainteresowaniem i do drugiej połowy 2020 roku było najpopularniejszym elektrycznym małym samochodem dostawczym w Europie. Model ten zainteresował także służby mundurowe. Samochód ten wykorzystywany jest przez wszystkie francuskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny, czyli Żandarmerię Narodową (Gendarmerie Nationale), Policę Narodową (Police Nationale) oraz Policję Miejską (Police Municipale). W Polsce Renault ZE cieszyło się zaś głównie zainteresowaniem Straży Miejskich, które wykorzystywały go do patrolowania zabytkowych części miasta lub ekopatroli. Produkcję zakończono w 2021 roku, kiedy wprowadzono do produkcji trzecią generację Kangoo.
Jakość prezentowanego modelu w niczym nie różni się od prezentowanych niedawno na blogu innych radiowozów wyprodukowanych przez firmę Norev. Kłują oczy przede wszystkim odlane wraz z karoserią lusterka boczne oraz plastikowe koła pozbawione bieżnika. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do lakieru oraz nadruków, które są ostre i czytelne. Z uwagi na słabą jakość odwzorowania modelu polecałbym go wyłącznie pasjonatom samochodów policyjnych. Miniatura może też być bazą dla konwersji, np. na wspomniany radiowóz straży miejskiej. 

Brak komentarzy