Obsługiwane przez usługę Blogger.

Toyota Corolla XII - Policja Gruzji

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Toyota Corolla XII w barwach Policji z Gruzji, który wykonał dla mnie kolega Jacek z bloga sluzbywskali
Policja w Gruzji jest swoistym symbolem zmian jakie zaszły w tym kraju na początku XXI wieku. W miejsce formacji uchodzącej za skorumpowaną i nieefektywną w krótkim czasie utworzono nowoczesną i sprawnie działającą jednostkę cieszącą się społecznym zaufaniem. Reforma polegała na zwolnieniu wszystkich dotychczasowych policjantów, zmniejszeniu liczebności formacji przy jednoczesnym 20-krotnym zwiększeniu ich wynagrodzeń oraz utworzeniu wewnątrz formacji grup antykorupcyjnych. Do tego zadbano o prestiż formacji. Funkcjonariusze otrzymali nowoczesne radiowozy, wyposażenie i umundurowanie wzorowane na zachodnich formacjach policyjnych. W celu zwiększenia zaufania społecznego zaczęto budować przeszklone komisariaty i posterunki policji, tak by każdy obywatel mógł zobaczyć pracę funkcjonariuszy. W szkoleniu gruzińskich policjantów brali udział doradcy z Stanów Zjednoczonych. Obecnie formacja liczy około 42000 policjantów. Wykorzystują oni flotę radiowozów, w skład której wchodzą m.in. Ford Interceptor, Skoda Octavia, Hyundai Ioniq czy prezentowana Toyota Corolla.
Radiowóz Toyota Corolla XII należący do gruzińskiej policji. Źródło zdjęcia: netgazeti.ge
Prezentowany model to już trzecia, po radiowozie Straży Miejskiej i Inspekcji Transportu Drogowego, konwersja na bazie modelu-zabawki Caipo w mojej kolekcji. Autorem konwersji jest jak już wspomniałem kolega Jacek, jest także autorem kalkomanii. Jakość bazowej miniatury delikatnie mówiąc nie jest najlepsza. Jednak dzięki policyjnemu malowaniu modelik w mojej ocenie wiele zyskuje na prezencji i jest ciekawym uzupełnieniem mojej kolekcji radiowozów. 

Brak komentarzy